Wiadomości branżowe

122 tys. zł za najdroższe domeny listopada

Listopad na rynku domen przyniósł kolejne interesujące sprzedaże. Właściciela zmieniły m.in. domeny: planemerytalny.pl, procesory.pl i bekon.pl. Za 20 najdroższych adresów zapłacono łącznie 122 114 zł. Najdroższa polska domena kosztowała 24 600 zł – informuje analityk Bankier.pl, Grzegorz Marynowicz.

Taką cenę uzyskała domena topshop.pl. Zainteresowany adresem zgłosił się do właściciela bezpośrednio a zakupiona domena przekierowana jest aktualnie na stronę tvmarket.pl. Druga w zestawieniu domena crocs.pl uzyskała cenę 20 500 zł. Transakcja została sfinalizowana za pośrednictwem platformy Premium.pl. Po wpisaniu adresu użytkownika wita strona z popularnymi produktami firmy Crocs. Za kwotę 11 070 zł została sprzedana domena leasingi.pl, pod którą nie został jeszcze uruchomiony żaden projekt.

Adres fakturyvat.pl znalazł nabywcę za 4 800 zł. Klient zgłosił się do sprzedawcy za pośrednictwem platformy domenowej Aftermarket. Po wpisaniu adresu użytkownik zostaje przekierowany na stronę wydawnictwa podatkowego Gofin. Poprzez międzynarodowy serwis Sedo – kojarzący właścicieli domen z kupującymi – został sprzedany adres walutomierz.pl. Pod domeną, która znalazła nabywcę za 3375 zł nie został uruchomiony żaden projekt. Wysoką kwotę jak na domenę z końcówką .com.pl uzyskał właściciel adresu good.com.pl. Kupujący, który zgłosił się poprzez platformę Premium wyłożył kwotę 2460zł.

Więcej informacji w analizie przygotowanej przez analityka Bankier.pl, Grzegorza Marynowicza: http://www.bankier.pl/wiadomosc/122-tys-zl-za-najdrozsze-domeny-listopada-2455397.html

 

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie http://www.bankier.pl/wiadomosc/122-tys-zl-za-najdrozsze-domeny-listopada-2455397.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy