Wiadomości branżowe

Akademia Inwestora już we wrześniu

Już we wrześniu odbędzie się inauguracja całorocznego cyklu edukacyjno-informacyjnego realizowanego pod nazwą: Akademia Inwestora (AI). Projekt kierowany jest do osób zainteresowanych tematyką giełdy, pragnących pogłębić swoją

Już we wrześniu odbędzie się inauguracja całorocznego cyklu edukacyjno-informacyjnego realizowanego pod nazwą: Akademia Inwestora (AI). Projekt kierowany jest do osób zainteresowanych tematyką giełdy, pragnących pogłębić swoją wiedze z zakresu inwestycji na rynkach kapitałowych i pieniężnych.  AI to kontynuacja zrealizowanego na przełomie 2009/2010 roku cyklu:  Back To The Basic  – Zacznijmy od podstaw. Organizatorem projektu jest Oddział Regionalny Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w Katowicach .

Akademia Inwestora to szereg spotkań adresowanych głównie do inwestorów indywidualnych. Tematyka spotkań poświęcona jest praktycznym aspektom inwestowania, a ich celem jest promowanie wiedzy o rynku finansowym wśród początkujących inwestorów oraz weryfikacja i rozwój kompetencji tych, którzy już aktywnie poruszają się po rynku. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom środowiska w zakresie edukacji oraz niepowtarzalna okazja do dyskusji i wymiany poglądów, mówi Wojciech Chrostek, Wiceprzewodniczący Oddziału Regionalnego SII w Katowicach. Projekt AI skupiać się będzie głównie na praktycznych zagadnieniach inwestowania, co pozwoli na bezpośrednie przełożenie  zdobytej wiedzy  na indywidualne strategie inwestycyjne.

Podczas dwudniowej konferencji inaugurującej projekt, inwestorzy zapoznają się m.in. z elementami analizy technicznej i fundamentalnej, specyfiką rynku forex oraz dowiedzą się jaki wpływ na przyszłość mają wydarzenie teraźniejsze i przeszłe. Ponadto, w trakcie spotkania wyjazdowego omówione zostaną aspekty prawne tworzenia Klubu Inwestora. Zagadnienia poruszone w trakcie spotkania inauguracyjnego będą kontynuowane w comiesięcznych konwentach.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli już m.in. Wojciech Białek (CDM Pekao SA), Tomasz Uściński (TMS Brokers), Marcin Dybek (Onet.pl), Piotr Cieślak (SII), Paweł Wielgus (SII).

                                                                                                                                             (SII)

Akademia Inwestora – Inauguracja

25 -26.09.2010 r. , Wisła, Hotel Vestina

 

Więcej:  www.akademia-inwestora.sii.org.pl

A to już wiesz?  Polska liderem winnych inwestycji w regionie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy