Wiadomości branżowe

Akademia Inwestora – nowa fala edukacji

Już 20 listopada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu edukacyjno-informacyjnego realizowanego pod nazwą:„Akademia Inwestora” (AI). Projekt kierowany jest do osób pragnących pogłębić swoją wiedze z zakresu inwestycji na rynkach kapitałowych i pieniężnych, zainteresowanych tematyką giełdy. Organizatorem projektu jest Oddział Regionalny Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w Katowicach .

Patronat Honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Śląskiego. Realizacja projektu Akademia Inwestora SII jest możliwa dzięki partnerom strategicznym, którymi są: Giełda Papierów Wartościowych i Dom Maklerski TMS Brokers. Projekt wspierają również portal Onet.pl oraz Gazeta Giełdy Parkiet.

Akademia Inwestora to szereg spotkań adresowanych głównie do inwestorów indywidualnych. Tematyka spotkań poświęcona jest praktycznym aspektom inwestowania, a ich celem jest promowanie wiedzy o rynku finansowym wśród początkujących inwestorów oraz weryfikacja i rozwój kompetencji tych, którzy już aktywnie poruszają się po rynku. To wyjście na przeciw oczekiwaniom środowiska w zakresie edukacji oraz niepowtarzalna okazja do dyskusji i wymiany poglądów, mówi Wojciech Chrostek, Wiceprzewodniczący Oddziału Regionalnego SII w Katowicach. Projekt AI skupia się  głównie na praktycznych zagadnieniach inwestowania co pozwola na bezpośrednie przełożenie wiedzy zdobytej podczas spotkań na indywidualne strategie inwestycyjne.

Partnerem głównym listopadowego spotkania będzie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnicy Akademii będą mieli możliwość zgłębienia wiedzy dotyczącej m.in. funduszy indeksowych jakimi są ETF-y, będą mogli również poddać kalkulacji oraz ocenie zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym w oparciu o  narzędzia dostępne na GPW. Temat analizy i zarządzania portfelem zostanie przyblizony przez Dyrektora ds. Analiz Giełdowych SII – Łukasza Porębskiego. O efektywnym zarządzaniu portfelem opowie Arkadiusz Magdyj – SII.

                                                                                                                                             (SII)

Akademia Inwestora

20.11.2010 r. , Katowice ul. Opolska 22

 Więcej:  www.akademia-inwestora.sii.org.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy