Wiadomości branżowe

Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Allegro.pl

Już po raz siódmy ruszył oficjalny serwis aukcyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowany wspólnie z Allegro.pl. Do 14 lutego 2006 w ramach XIV Finału WOŚP pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl można brać udział w licytacjach, z których dochód zostanie przeznaczony na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Tak jak w poprzednich latach pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl każdy Użytkownik Internetu może wystawić na sprzedaż dowolny przedmiot zgodny z regulaminem aukcji. Pieniądze z licytacji zasilą konto finału Wielkiej Orkiestry.
Serwis aukcyjny WOŚP-u będzie także integralnym elementem XIV Finału – najciekawsze przedmioty prezentowane w telewizji, będzie można od razu licytować na stronach aukcyjnych. Użytkownicy mogą korzystać m.in. z Płatności Allegro by w łatwy i prosty sposób regulować należności za wylicytowane przedmioty. To jedno z najważniejszych narzędzi serwisu aukcyjnego WOŚP. Użytkownik sam zdecyduje o sposobie zapłaty (mTransfer, płacę z Inteligo, płatność kartą kredytową itp.). Wszystkie przelewy dokonane za pośrednictwem Płatności na cel Orkiestry są wolne od opłat na rzecz serwisu. Dzięki Płatnościom Internauci zyskują szybsze księgowanie wpłaconych kwot oraz łatwy sposób na zapłatę dla osób spoza granic Polski. Podobnie jak rok wcześniej Użytkownicy, których suma licytowanych przedmiotów przekracza wartość tysiąca złotych muszą poddać się dodatkowej weryfikacji karty kredytowej. Tegoroczną nowością jest możliwość spełnienia tego dodatkowego wymogu wcześniej. Na stronie internetowej będzie widoczna odpowiednia zakładka.

Serwis udostępniony pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl został w całości wykonany przez firmę QXL Poland ze zmienionym wyglądem, specjalnie przygotowanym na potrzeby Fundacji oraz XIV Finału. Serwis tak jak w ubiegłym roku będzie mieć też swoją angielskojęzyczną wersję.

Obsługę całego przedsięwzięcia prowadzić będzie Allegro.pl we współpracy z PayBACK. Korzystanie z serwisu aukcyjnego Fundacji jest darmowe, nie są pobierane także żadne prowizje od sprzedanych przedmiotów.

W ubiegłym roku za pośrednictwem aukcji internetowych zebrano 738 147,73 złotych, Pieniądze w całości zostały przeznaczone na pomoc ofiarom tsunami. Internauci wystawili łącznie 26 309 przedmiotów na sprzedaż. W trakcie XIII finału serwis zanotował 4 251 418 odsłon. W samym tylko styczniu internauci wyświetlali stronę serwisu aż 10 227 766 razy.Ubiegłoroczny finał to przede wszystkim gadżety sportowe: koszulki z autografami Pele i Ronaldo, piłki z podpisami znanych sportowców oraz narty Adama Małysza i buty z autografem Raula. Wylicytować można było też stanowisko kasztelana na kilku zamkach w Polsce oraz stać się właścicielem tramwaju przegubowego oraz taksówek marki Warszawa.

Więcej informacji o zasadach działania aukcji charytatywnych WOŚP: http://wosp.allegro.pl/help.php

Allegro.pl: http://www.allegro.pl
Fundacji WOŚP: http://www.wosp.org.pl

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy