Wiadomości branżowe

Bankier.pl najbardziej opiniotwórczym medium biznesowym w Internecie

Według danych Instytutu Monitorowania Mediów, uwzględniających media biznesowe za I kwartał 2014 roku, najczęściej przywoływanym tytułem ekonomicznym był Puls Biznesu (402 razy), najczęściej cytowanym portalem – Bankier.pl (65 razy), a telewizją TVN24 Biznes i Świat (23 razy).

Zarówno w ujęciu kwartalnym jak i półrocznym portal Bankier.pl został numerem 1 wśród najbardziej opiniotwórczych źródeł informacji biznesowych w Internecie, wyprzedzając pod względem liczby cytowań takie portale jak Money.pl, Wnp.pl czy Forsal.pl, a także serwisy biznesowe portali horyzontalnych (m.in.  wyborcza .biz). 

Źródło: Liczba cytowań. Instytut Monitorowania Mediów, dane za okres 01.2014 – 03.2014.

 

? Cieszy nas to, że Bankier.pl jest uznawany za rzetelne i opiniotwórcze źródło informacji biznesowych. Dzięki temu, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy udało nam się uzyskać pozycję lidera wśród biznesowych mediów internetowych ? powiedział Maciej Klepacki, dyrektor zarządzający Grupy Bankier.pl. Przed nami duże zmiany dotyczące Bankier.pl, które mam nadzieję umocnią pozycję portalu na rynku mediów biznesowych ? dodał Klepacki.

Źródło: Liczba cytowań. Instytut Monitorowania Mediów, dane za okres 10.2013 – 03.2014.

Badanie ?Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce? jest prowadzone od września 2003 r. przez Instytut Monitorowania Mediów. Polega na analizie częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych. Więcej na http://www.instytut.com.pl/.

 

 

Bankier.pl, portal istniejący od 2000 roku, jest jednym z czołowych mediów internetowych o tematyce finansowej na polskim rynku. Bankier.pl to profesjonalny serwis informacyjno-doradczy dla osób indywidualnych, menedżerów i kadry kierowniczej firm, poszukujących informacji o finansach. Codziennie publikuje najaktualniejsze informacje ze świata ekonomii i finansów, oraz udostępnia swoim użytkownikom narzędzia ułatwiające zarządzanie budżetem i prowadzenie firmy.

Serwis należy do Grupy Bankier.pl, której portfolio obejmuje portale zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych (PIT.pl, VAT.pl, Twoja-Firma.pl, PRNews.pl, MamBiznes.pl i 24.pl), a także największą finansową sieć afiliacyjną w Polsce ? SystemPartnerski.pl dystrybuującą ponad 200 produktów oferowanych przez 80 instytucji finansowych.

Grupa Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W lutym 2014 roku ich liczba wyniosła ponad 2,5 miliona, łącznie wygenerowali 39 milionów odsłon. (Źródło: Megapanel PBI/Gemius, luty 2014 – Biznes, Finanse, Prawo)

 

 

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #Unii Europejskiej   #warto   #zane