Wiadomości branżowe

Bezpieczne wakacje z izzyBankiem

Nadchodzi pora z utęsknieniem wyczekiwana przez wszystkie dzieci i młodzież – wakacje. Jak co roku pierwsze grupy młodzieży wyjadą na kolonie, obozy, letniska. Będą się weselić słońcem, wodą i samodzielnością. Niekiedy po raz pierwszy będą same dysponować gotówką i cieszyć się z jej posiadania. Jednak czy z dala od rodziców  będzie ona bezpieczna…

izzyBank to pierwszy wirtualny bank dla młodych ludzi w wieku od 13 lat. Projekt stworzenia takiej działalności powstał w listopadzie 2001 roku i został zrealizowany przez mBank, pierwszy wirtualny bank w Polsce, detaliczną część BRE Banku SA. Naczelną zasadą izzyBanku jest traktowanie młodych ludzi jak partnerów biznesowych.

Młodzież od najmłodszych lat uczestniczy w finansowym życiu rodziny – chodzi z rodzicami na zakupy, przysłuchuje się rozmowom o domowym budżecie, widzi co rodzice kupują. Rzadko na tym etapie dojrzewania swoich dzieci opiekunowie zastanawiają się nad wyrobieniem u pociech właściwego stosunku do pieniędzy i umiejętności gospodarowania nimi. Badania psychologów amerykańskich dowodzą, że im wcześniej edukacja finansowa się rozpocznie tym lepiej. Przekazywanie młodym ludziom podstawowych informacji o pieniądzu, dbanie o przestrzeganie zasad rządzących w relacjach sprzedający – kupujący, wyjaśnianie wątpliwości ekonomicznych prowadzi do socjalizacji finansowej dzieci. W dalszej perspektywie procentuje to odpowiedzialnością za pieniądze i poniesione wydatki, samodyscypliną w realizacji planów oszczędzania bądź zakupów, dążeniem do samodzielności finansowej.
Kto jest izzy …
W izzyBanku każdy posiadacz rachunku, jeśli tylko ukończył 13 lat jest pełnoprawnym Klientem – posiadaczem samodzielnego rachunku izzyKONTO. Rodzic lub inny przedstawiciel ustawowy wyraża tylko zgodę na otworzenie izzyKONTA. Reszta czyli finansowanie i zarządzanie rachunkiem należy do właściciela – jest to pierwszy etap edukacji finansowej dziecka. Do rachunku izzyBank oferuje jedyną na rynku, czarną izzyKARTĘ (karta Visa Electron). Umożliwia ona bezpłatne korzystanie z bankomatów sieci Euronet na terenie Polski i służy do płacenia w sklepach.
Posiadanie przez młodych ludzi własnego konta wraz z wydaną do niego kartą jest wygodne i bezpieczne – szczególnie podczas samodzielnych wyjazdów np. na wakacje, kursy językowe, obozy. Na co dzień młodzi ludzie nie muszą nosić banknotów w kieszeniach, tylko korzystają z izzyKARTY – w sklepie, klubie, na basenie. Bezpieczne pieniądze spoczywają na koncie i nie trzeba ich skrzętnie ukrywać przed ciekawskimi. Dodatkowo procentują jak nigdzie indziej – oprocentowanie efektywne 7,23%. izzyBank oferuje także ubezpieczenie, które gwarantuje zabezpieczenie środków pieniężnych zgromadzonych na koncie (do sumy ubezpieczenia) po utracie karty oraz pokrycie strat w razie rabunku gotówki pobranej z bankomatu. izzyBank zapewnia zwrot środków finansowych do sumy ubezpieczenia, utraconych w wyniku nieuprawnionych transakcji dokonanych już na 12 godzin przed zastrzeżeniem karty Visa Electron. Zakres ubezpieczenia obejmuje środki utracone m.in. w wyniku nieuprawnionych transakcji sklepowych, internetowych, wypłat bankowych i bankomatowych. Suma ubezpieczenia dla karty Visa Electron wynosi 5000 zł. Dodatkowo w skład pakietu wchodzi ubezpieczenie posiadacza karty od rabunku gotówki pobranej z bankomatu w ciągu 1 godziny od dokonania wypłaty. W tym przypadku suma ubezpieczenia wynosi dla kart Visa Electron – 1000 zł.

Jak założyć konto?

izzyKonto zakłada się w dwojaki sposób. Pierwszy sposób polega na odwiedzeniu w Internecie strony www.izzyBank.pl gdzie krok po kroku przechodzi się drogę otwarcia rachunku. Drugi sposób to wykonanie telefonu do mLinii 0 – 801 362 265, gdzie operator prowadzi przez procedurę wypełniania wniosku. Na koniec trzeba wyglądać przesyłki z izzyBanku ze stosownymi dokumentami do podpisu.
Gwarantowane warunki
Młody człowiek może zlecać przez nowoczesne kanały komunikacji – Internet, telefon, SMS, WAP – przelewy, definiować zlecenia stałe, sprawdzać saldo rachunku i wykonane operacje z dowolnego miejsca na świecie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oferta cenowa izzyKONTA jest przejrzysta i korzystna dla Klientów: brak opłat za założenie i prowadzenie rachunku, brak prowizji za wypłatę gotówki w bankomatach Sieci Euronet w Polsce, brak opłat za przelewy zlecane w automatycznych kanałach obsługi (mLinia, Internet), oprocentowanie efektywne na poziomie 7,23 %.
izzyBank to nie taki zwykły bank..

IzzyBank posiada niespotykany w innych bankach design i strukturę, przypominającą bardziej portal niż internetową stronę bankową. Oprócz części bankowo-transakcyjnej, w której znajdują się wszystkie informacje niezbędne do otwarcia rachunku izzyKONTO. izzyBank jest miejscem w sieci, gdzie można znaleźć przyjaciół, znajomych i innych młodych ludzi żyjących w stylu izzy.

Izzy to: niezależność, wolność podejmowania decyzji, swoboda i prostota oszczędzania oraz zarządzania swoimi pieniędzmi już po ukończeniu 13 roku życia. Każdy z użytkowników izzyBanku może określić także swój niepowtarzalny profil, po którym będzie rozpoznawany w całym serwisie. Do dyspozycji użytkowników jest Forum, Chat, ankiety, mega linkownia z możliwością dodawania swoich ulubionych oraz ciekawych stron www oraz Hyde Park. Na stronie www.izzyBank.pl znajdują się także ciekawe informacje, interaktywne upominki oraz gadżety wirtualne. izzyBank powstał w oparciu o współpracę z młodymi ludźmi, zafascynowanymi Internetem i nowymi technologiami. Umożliwia i przybliża im „smak” wydawania swoich pieniędzy oraz pomaga w realizowaniu marzeń.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jak   #nawet   #nie   #takim