Wiadomości branżowe

BRE Bank ?najlepszym partnerem w biznesie?

BRE Bank zwyciężył w konkursie ?Najlepszy partner w biznesie? zorganizowanym przez miesięcznik Home&Market. Pierwszą nagrodę w kategorii ?Najlepszy bank? otrzymał za wyróżniającą się na rynku ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Home&Market co roku nominuje firmy, ?wyróżniające się na rynku i spełniające oczekiwania klientów?. Wygrywają przedsiębiorstwa, uznawane przez środowisko biznesowe za godne zaufania i warte polecenia. Pod uwagę brane są osiągnięcia z ostatnich 12 miesięcy. 

W 2005 roku BRE Bank, odpowiadając na rosnące potrzeby sektora MSP, znacznie unowocześnił i rozszerzył ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw, które, pomimo przynależności do najprężniej rozwijającego się segmentu, ciągle narzekają na trudny dostęp do kredytów. 

BRE Bank, wychodząc naprzeciw tym problemom – uprościł procedury, co wpłynęło na szybszy dostęp do kredytów. W lipcu br. wprowadził też nowe usługi w Pakiecie ?EFEKT Finansowy?, który zapewnia firmom limit kredytowy do wysokości 1 mln zł. Wystarczy raz podpisać umowę, aby w dowolnym momencie skorzystać z kredytu w rachunku bieżącym, kredytu obrotowego, dyskonta weksli, gwarancji bankowych i akredytywy bez dodatkowego badania zdolności kredytowej. BRE Bank zwiększył również z 200 do 600 tys. zł maksymalną wysokość kredytu w rachunku bieżącym (zabezpieczanego jedynie wekslem własnym), udostępnianego Klientom MSP w ramach Pakietu ?EFEKT Plus?. Decyzja kredytowa jest podejmowana już w ciągu 7 dni od momentu złożenia wszystkich dokumentów.

Strategia działań BRE Banku na rynku usług dla klientów korporacyjnych nazwana została mianem BREaktywacji. Jej założeniem jest dalsze udoskonalanie produktów i uproszczenie procedur, ale przede wszystkim zmiany w zakresie obsługi.

– ?Wypracowaliśmy już nową koncepcję obsługi Klientów z sektora MSP. Teraz nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale każda z firm o rocznych obrotach od 3 do 30 mln zł może liczyć u nas na indywidualne konsultacje z doradcą bankowym oraz pomoc w skonstruowaniu optymalnego zestawu produktów? ? mówi Prezes Zarządu BRE Banku, Sławomir Lachowski.
Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów tego segmentu rynku BRE Bank rozbudowuje w Oddziałach sieć doradców do obsługi Klientów z sektora MSP, którzy służą indywidualną profesjonalną pomocą merytoryczną. 

– ?Założenia naszego nowego modelu biznesowego zakładają z jednej strony najwyższej klasy produkty, a z drugiej zaawansowane i partnerskie doradztwo oraz bliskie relacje z klientami, w tym również z wykorzystaniem elektronicznych kanałów dystrybucji usług. Na tych elementach chcemy się oprzeć budując nową jakość w kontaktach z polskimi przedsiębiorcami?, dodaje Sławomir Lachowski.

W 2005 roku do konkursu ?Najlepszy partner w biznesie? zostały nominowane jeszcze dwa inne banki: PKO BP i BPH. Prócz nagrody dla najlepszego banku, przyznano statuetki w 8 kategoriach: najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe, najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych, najlepsza firma informatyczna, najlepsza szkoła wyższa, najlepsza firma budowlana, najlepszy samochód firmowy, najlepsza firma zarządzająca dokumentami oraz najlepsza szkoła językowa.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cych   #jak   #niewiele   #pod