Wiadomości branżowe

BRE Bank w czołówce w finansowaniu inwestycji ze środków UE

BRE Bank uplasował się na pozycji wicelidera pod względem wolumenu kredytów związanych z finansowaniem inwestycji z udziałem środków UE w ramach ostatniej rundy aplikacyjnej SPO - „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw” - działanie 2.2.1., wynika z danych Związku Banków Polskich oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.W trakcie trwania ostatniej rundy aplikacyjnej do Regionalnych Instytucji Finansujących wpłynęło niespełna 3 tys. wniosków, z których tylko ok. 7% znalazło się na liście projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia. W BRE Banku skuteczność ta była kilkukrotnie wyższa, co zaowocowało ponad 15% udziałem w rynku.„Cieszy nas ten wynik, choć przyznam, ze nie jest dla nas zaskoczeniem. Skuteczność naszych działań to przede wszystkim konsekwencja staranności i skrupulatności podczas opracowywania wniosków i realizacji projektów. Ale jest to także wynik partnerskich relacji, w myśl zasady, że każdy Klient może liczyć na indywidualne podejście, a każda inwestycja na indywidualny tryb rozpatrywania-” dodaje J. Fordoński.Od przyszłego roku przed przedsiębiorcami pojawią

BRE Bank uplasował się na pozycji wicelidera pod względem wolumenu kredytów związanych z finansowaniem inwestycji z udziałem środków UE w ramach ostatniej rundy aplikacyjnej SPO – „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw” – działanie 2.2.1., wynika z danych Związku Banków Polskich oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

W trakcie trwania ostatniej rundy aplikacyjnej do Regionalnych Instytucji Finansujących wpłynęło niespełna 3 tys. wniosków, z których tylko ok. 7% znalazło się na liście projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia. W BRE Banku skuteczność ta była kilkukrotnie wyższa, co zaowocowało ponad 15% udziałem w rynku.

Cieszy nas ten wynik, choć przyznam, ze nie jest dla nas zaskoczeniem. Skuteczność naszych działań to przede wszystkim konsekwencja staranności i skrupulatności podczas opracowywania wniosków i realizacji projektów. Ale jest to także wynik partnerskich relacji, w myśl zasady, że każdy Klient może liczyć na indywidualne podejście, a każda inwestycja na indywidualny tryb rozpatrywania-” dodaje J. Fordoński.

Od przyszłego roku przed przedsiębiorcami pojawią się nowe możliwości uzyskania dofinansowania z UE. Planowane jest bowiem uruchomienie rund aplikacyjnych działań dotyczących finansowania inwestycji w ramach tak ogólnokrajowych, jak i regionalnych programów operacyjnych.

Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia zapotrzebowanie na środki unijne w przypadku przedsiębiorstw jest wyższe niż możliwości wsparcia, ważne jest zatem aby projekty były spójne, przemyślane, a wnioski o dofinansowanie i związana z nimi dokumentacja nie budziły żadnych zastrzeżeń. Istotne jest również, aby przy konstrukcji montażu finansowego przedsięwzięcia zorientować się w możliwościach pozyskania źródeł finansowania inwestycji np. w postaci kredytu.

„W rozmowach z przedsiębiorcami zalecamy jak najwcześniejszy kontakt z doradcą. Wcześniejsze zidentyfikowanie i omówienie planów inwestycyjnych oraz zgłoszenie potrzeb finansowych przyspiesza nie tylko proces tworzenia wymaganej dokumentacji aplikacyjnej, ale również ułatwia ocenę planowanej inwestycji po stronie Banku. Włączenie przedstawicieli banku już na wstępnym etapie konstrukcji montażu finansowego ogranicza ryzyko wystąpienia błędów w tworzeniu projekcji finansowych, czy założeń do biznes planu przedsięwzięcia.”, dodaje Jarosław Fordoński.

A to już wiesz?  MasterCard przedstawia najlepsze mobilne aplikacje zakupowe w Europie!

Wysoka skuteczność działań BRE Banku została doceniona przez Klientów Banku, czego dowodem jest zwiększone zainteresowania współfinansowaniem inwestycji realizowanych przy udziale środków UE m.in. kredytem inwestycyjnym BRE-Unia.

Więcej informacji o tematyce unijnej możecie Państwo znaleźć na stronie www.brebank.pl/fundusze_unijne

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy