Wiadomości branżowe

BRE Bank wśród Liderów Filantropii

BRE Bank znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu „Liderów Filantropii 2007”, przygotowywanym przez Forum Darczyńców we współpracy z GPW w Warszawie oraz miesięcznikiem Forbes. Bank wyróżniono w kategorii firm, które w minionym roku przekazały najwięcej środków na działalność charytatywną. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 10 grudnia w Hotelu Westin w Warszawie podczas konferencji Forbes Executive Forum.Ranking Liderzy Filantropii 2007 zorganizowano w tym roku po raz pierwszy. BRE Bank zajął w nim 8 miejsce. Brano pod uwagę kwotę środków przekazanych na działalność charytatywną. BRE Bank prowadzi dzielność dobroczynną poprzez Fundację BRE Banku. W roku 2006 przekazał jej 1 850 000 zł. Zgodnie ze strategią Fundacji, większość wydatków statutowych (60%) zostało przeznaczonych na wsparcie projektów związanych z edukacją i przedsiębiorczością. Drugą z kolei pozycję (22%) stanowiła ochrona zdrowia i pomoc społeczną, pozostałą kwota wsparto inicjatywy z zakresu kultury i inicjatyw lokalnych. Głównym celem konkursu jest promocja społecznego zaangażowania biznesu i filantropii korporacyjnej.

BRE Bank znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu „Liderów Filantropii 2007”, przygotowywanym przez Forum Darczyńców we współpracy z GPW w Warszawie oraz miesięcznikiem Forbes. Bank wyróżniono w kategorii firm, które w minionym roku przekazały najwięcej środków na działalność charytatywną. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 10 grudnia w Hotelu Westin w Warszawie podczas konferencji Forbes Executive Forum.

Ranking Liderzy Filantropii 2007 zorganizowano w tym roku po raz pierwszy. BRE Bank zajął w nim 8 miejsce. Brano pod uwagę kwotę środków przekazanych na działalność charytatywną. BRE Bank prowadzi dzielność dobroczynną poprzez Fundację BRE Banku. W roku 2006 przekazał jej 1 850 000 zł. Zgodnie ze strategią Fundacji, większość wydatków statutowych (60%) zostało przeznaczonych na wsparcie projektów związanych z edukacją i przedsiębiorczością. Drugą z kolei pozycję (22%) stanowiła ochrona zdrowia i pomoc społeczną, pozostałą kwota wsparto inicjatywy z zakresu kultury i inicjatyw lokalnych.

Głównym celem konkursu jest promocja społecznego zaangażowania biznesu i filantropii korporacyjnej. Przedsięwzięcie Liderzy Filantropii 2006 jest częścią regionalnego projektu CEENERGI (Central Eastern European Network for Responsible Giving) realizowanego w 8 krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie na Lidera Filantropii jest odesłanie organizatorom wypełnionej ankiety oraz dokumentów pozwalających na weryfikację danych. Do polskiego konkursu zgłosiły się ogółem 34 firmy, głównie przedstawiciele sektora finansowego i energetycznego.

Nad poprawnością przebiegu procedur czuwała firma audytorska PricewaterhouseCoopers. 

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  MultiBank - nowy serwis internetowy Planów Finansowych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy