Bankowość

BRE Bank zorganizuje emisję obligacji Spółki Szybka Kolej Miejska

W Warszawie pojawił się pierwszy, nowoczesny pociąg ?ELF?, który będzie woził pasażerów nową linią kolejową z Centrum na Lotnisko Chopina. BRE Bank zorganizuje emisję obligacji Spółki Szybka Kolej Miejska. Środki z emisji zostaną przeznaczone na zakup trzynastu pojazdów.

BRE Bank zorganizuje, przeprowadzi i obejmie emisję obligacji Spółki Szybka Kolej Miejska przeznaczonych na sfinansowanie zakupu trzynastu nowoczesnych pociągów produkcji bydgoskiej PESY. Łączna kwota programu emisji to 216,4 mln zł, w tym 126,4 mln zł z zapadalnością do końca 2021 roku. Projekt zakupu taboru współfinansowany jest w 50 proc. ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Po uruchomieniu komunikacji kolejowej Lotnisko Chopina – Centrum Warszawy na tzw. linii ?S3? każdy z pojazdów finansowanych przy wsparciu BRE będzie mógł przewieźć na stołeczne lotnisko do 1 000 osób jednocześnie. ? Bardzo cieszy nas wybór SKM i wskazanie BRE jako partnera emisji. Zawsze staramy się wspierać naszych klientów z sektora publicznego w ważnych dla nich, innowacyjnych projektach inwestycyjnych poprawiających życie mieszkańców polskich miast ? mówi Dariusz Kacprzyk, dyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami BRE Banku.

Pojazd, który przybył wczoraj do stolicy to pierwszy z zakupionych w maju składów Szybkiej Kolei Miejskiej. Do czasu uruchomienia połączenia kolejowego z lotniskiem ?ELF? będzie woził pasażerów linii S1, S2 i S9. Wszystkie nowe pojazdy warszawskiego SKM mają drzwi dostosowane do wysokości peronów, klimatyzację i monitoring, który obejmie całość wnętrza wagonu. Zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i przewozów rowerów. Dojazd z centrum miasta na lotnisko zajmie po uruchomieniu linii S3 ok. 20 min.

BRE Bank to trzeci największy bank w Polsce pod względem aktywów. Kieruje ofertę do największych firm polskich i międzynarodowych, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP i jednostek sektora publicznego. Obsługuje ponad 13,5 tys. klientów korporacyjnych. Grupa BRE to także wyspecjalizowane spółki świadczące usługi komplementarne, m.in: Polfactor, BRE Leasing, BRE Ubezpieczenia, BRE Corporate Finance i Dom Inwestycyjny BRE Banku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy