Wiadomości branżowe

Divante wdraża Video CMS dla Dominikanie.pl

Divante rozwija sekcję video w serwisie Dominikanie.pl.

Nowa sekcja video serwisu Dominikanie.pl powstała w oparciu o rozwiązanie Video CMS oferowane przez Divante. System umożliwia łatwe wzbogacanie dowolnego serwisu www o moduł video.  Video CMS obsługuje między innymi odtwarzanie video, streaming, personalizowany odtwarzacz oraz obsługę multimediów użytkowników oraz funkcje społecznościowe wokół video.

Strona internetowa Dominikanie.pl istnieje od marca 1998 roku. Jest oficjalną witryną Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego (OO. Dominikanów).  Warto wspomnieć, że serwis został ostatnio doceniony przez Akademię Internetu. W finale konkursu Webstarfestival w kategorii stron poruszających tematykę społeczną zdobył Webstara Internautów oraz I Wyróżnienie Akademii.
Wdrożenie Video CMS pozwoliło między innymi na rozwinięcie codziennego cyklu filmów ?W stronę Słowa?. W przyszłości coraz więcej materiałów video trafiać będzie na stronę główną serwisu.

W wypadku serwisu Dominikanie.pl przeprowadzono integrację z naszym Video CMS za pomocą XML. To umożliwiło autorom serwisu niewidoczne dla użytkowników połączenie obu systemów. Jednakże z użyciem Video CMS można tworzyć także odrębne serwisy video, dostępne na przykład na subdomenie w rodzaju video.mojafirma.pl ? mówi Piotr Karwatka, Dyrektor Technologii Divante

Jako pierwsi w polskim Kościele zaczęliśmy publikować w Internecie filmy wideo z codziennym komentarzem do Pisma świętego.  Do współpracy wybraliśmy Divante, ponieważ zależało nam na rozwiązaniu najwyższej klasy i gwarancji nieprzerwanej dostępności naszych produkcji. Najwyższa pora, by także w Internecie to, co kościelne było naprawdę solidne. Dominikanie mają ambicję wyznaczać w tej mierze kierunki ? wyjaśnia o. Piotr Ciuba, redaktor strony dominikanie.pl

Więcej informacji znaleźć można na stronach: Dominikanie.pl, Divante.pl.

Źródło Divante Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #kt   #miesi   #pl   #swoje