Biznes Giełda

DRAGO entertainment z demo Winter Survival Simulator na Festiwalu Steam

Data publikacji: 2020-12-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: DRAGO entertainment z demo Winter Survival Simulator na Festiwalu Steam
Kategoria: BIZNES, Giełda

W lutym, podczas zimowej edycji Festiwalu Gier Steam, DRAGO entertainment przedstawi demo autorskiego projektu Winter Survival Simulator.

DRAGO entertainment z demo Winter Survival Simulator na Festiwalu Steam BIZNES, Giełda - W lutym, podczas zimowej edycji Festiwalu Gier Steam, DRAGO entertainment przedstawi demo autorskiego projektu Winter Survival Simulator.

 

W lutym, podczas zimowej edycji Festiwalu Gier Steam, DRAGO entertainment przedstawi demo autorskiego projektu Winter Survival Simulator. Symulator zimowego przetrwania, powstający przy współpracy z survivalistą Markiem Kamińskim, zostanie zaprezentowany we wczesnej wersji na PC w I połowie przyszłego roku. Rolę wydawcy tytułu pełni Movie Games. Aktualnie krakowski producent i deweloper gier PC buduje mocną wishlistę swoich autorskich tytułów oraz przygotowuje się do debiutu na giełdzie. Dołączenie studia do grona spółek notowanych na rynku NewConnect zaplanowane jest na I połowę 2021.

– Pokładamy duże nadzieje w Winter Survival Simulator. Postanowiliśmy więc, że jeszcze przed premierą pełnej odsłony tytułu, zaprezentujemy graczom jego demo podczas lutowego Festiwalu Gier Steam. Chcemy aby to właśnie gracze pomogli nam stworzyć ostateczny kształt tego wielowątkowego projektu – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment. – Winter Survival Simulator to rozgrywka, która łączy ze sobą elementy survivalu i symulacji, co będzie wymagało od graczy wytrwałości i niemałego sprytu. Ufam, że będzie to wciągający projekt, jednocześnie trzymający w napięciu – dodaje Lucjan Mikociak.

Akcja gry rozgrywa się w górach Mount Washington w USA. Gracz przygodę rozpoczyna niewinnie. Niespodziewanie jednak jego wyprawa przeobrazi się w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie. W czasie rozgrywki bohater doświadczy skrajnego wyczerpania, co będzie skutkiem panującego siarczystego mrozu, pragnienia a także głodu. Zadaniem gracza, który do dyspozycji będzie miał jedynie mapę i kompas, będzie roztapianie śniegu, polowanie, budowanie schronienia i wspinanie po urwiskach skalnych, a to wszystko przy zmiennych i zaskakujących okolicznościach przyrody.

– Katastrofa lotnicza w Andach z 1972 roku w kilku aspektach zasugerowała nam pewne rozwiązania do wdrożenia w naszej produkcji WSS. Zafascynowały nas także podróże znanego podróżnika i survivalisty Marka Kamińskiego, którego zaprosiliśmy do współpracy przy naszym projekcie. Marek inspiruje nas do wdrożenia ciekawych rozwiązań, opierających się oczywiście na jego licznych doświadczeniach – tłumaczy Lucjan Mikociak. Marek Kamiński to polski podróżnik i survivalista, który w 1995 r. jako pierwszy człowiek na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez żadnego wsparcia. Sukces ten powtórzył w 2004 r. wspólnie ze znanym Jaśkiem Melą.

Rolę wydawcy Winter Survival Simulator pełni notowane na NewConnect Movie Games. 

Spółka pracuje także nad projektem Red Frost – średniobudżetową grą, utrzymaną w konwencji FPS/survival, która zadebiutuje na rynku we wczesnym dostępie w 2021 r. Wcześniej jednak krakowskie studio udostępni darmowe demo gry. Zarówno Red Frost, jak i Winter Survival Simulator to nie tylko projekty osadzone w zimowym świecie, to także produkcje wzbogacone dynamicznym systemem zmiany pogody.

We wrześniu br. DRAGO entertainment przeprowadziło emisję akcji w formule crowdinvestingowej, w ramach której spółka pozyskała od inwestorów łącznie 2 mln zł. Środki z emisji DRAGO entertainment przeznacza na produkcję nowych tytułów, wsparcie aktualnie realizowanych projektów, których wydanie planowane jest na 2021 rok, a także działania marketingowe. Studio w I połowie 2021 r. planuje debiut na rynku NewConnect.

Festiwal Gier Steam będzie trwał od 3 do 9 lutego 2021 r.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
DRAGO entertainment z demo Winter Survival Simulator na Festiwalu Steam BIZNES, Giełda - W lutym, podczas zimowej edycji Festiwalu Gier Steam, DRAGO entertainment przedstawi demo autorskiego projektu Winter Survival Simulator.
Hashtagi: #BIZNES #Giełda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy