Wiadomości branżowe

DUON daje nowy impuls na rynku energii

DUON, alternatywny dostawca energii i gazu, otrzymał nagrodę Nowy Impuls 2014 za aktywny udział w liberalizacji rynku gazu w Polsce. Aktualnie do spółki trafia 80 proc. firm zmieniających sprzedawcę gazu. Otrzymując nagrodę Nowy Impuls 2014, Grupa DUON została doceniona za działania na rzecz uwolnienia rynku energetycznego w Polsce, a także za kompleksowość oferowanych rozwiązań.

DUON, alternatywny dostawca energii i gazu, otrzymał nagrodę Nowy Impuls 2014 za aktywny udział w liberalizacji rynku gazu w Polsce. Aktualnie do spółki trafia 80 proc. firm zmieniających sprzedawcę gazu.

Otrzymując nagrodę Nowy Impuls 2014, Grupa DUON została doceniona za działania na rzecz uwolnienia rynku energetycznego w Polsce, a także za kompleksowość oferowanych rozwiązań. Spółka, która posiada własne sieci gazowe oraz jest aktywnym graczem na rynku LNG w Polsce, od trzech lat skutecznie rozszerza swoją aktywność na rynku energii elektrycznej i gazu, wprowadzając na rynek nowe produkty.

Nagrodę odebrał prezes Grupy DUON, Mariusz Caliński podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień XI Kongresu Nowego Przemysłu. Prezes Grupy twierdzi, że przyznane wyróżnienie oraz rezultaty osiągnięte przez Grupę to nagroda dla wszystkich tych którzy w 2011 roku uwierzyli, że mogą stworzyć silny podmiot na rynku energii i gazu. ? Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w branży energetycznej i mogę obiecać, że już niedługo zaskoczymy rynek kilkoma nowymi rozwiązaniami dla naszych klientów ? komentuje Prezes Grupy.

Nagroda Nowy Impuls trafia do firm, instytucji i osób, które wnoszą do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego nową jakość, wskazują ofensywne trendy, dają sygnał do podejmowania niestosowanych wcześniej rozwiązań. Werdykt kolegium konkursowego idzie w parze z wynikami osiąganymi przez spółkę w 2014 roku.

W pierwszym półroczu DUON zanotował 39 proc. wzrost sprzedaży w segmencie TPA. Dodatkowo spółka zanotowała zysk 12,8 mln zł czyli dwukrotnie większy niż we wcześniejszym roku, któremu towarzyszył wzrost przychodów o 48 proc. i liczby odbiorców o 2,5 tys. W ostatnim czasie analitycy Domów Maklerskich rekomendują zakup akcji spółki Grupy DUON swoim klientom z ceną docelową 3 zł. Od 2012 roku, czyli pierwszego roku w którym spółka zaczęła działalność w segmencie TPA kurs spółki wzrósł o 330 proc.


dostarczył infoWire.pl

Źródło DUON. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy