Wiadomości branżowe

Ericsson wybrany przez operatora ?3? jako dostawca sieci w Skandynawii

Ericsson podpisał z ?3?, operatorem telefonii trzeciej generacji, porozumienie, będące rozszerzeniem umowy ramowej na dostarczenie infrastruktury do sieci 3G. Umowa obejmuje Szwecję, Danię, Norwegię i opcjonalnie także Finlandię. Szacowana wartość projektu zaplanowanego do końca 2007 roku wynosi 2,55 mld SEK.

 

?3? z sukcesem wprowadził 3G w Szwecji i Danii. 19 sierpnia br. operator obsługiwał już 200 tys. klientów. Ericsson od początku był strategicznym partnerem ?3?. Dostarczył temu operatorowi kompletnej sieci rdzeniowej oraz radiowej w dwóch krajach. Partnerstwo to zostało obecnie przedłużone.

 

? Jesteśmy dumni, iż możemy kontynuować współpracę z firmą Ericsson, wzmacniając jej prymat w ekscytującym świecie 3G. Wierzymy, że naszym obowiązkiem obywatelskim i przykładem dobrej praktyki w biznesie jest uczestnictwo w budowaniu dobrobytu Szwecji. Porozumienie z firmą Ericsson zwiększy możliwości klientów ?3? w Szwecji i w całej Skandynawii? powiedział Shlomo Liran, CEO operatora ?3?.

 

?Odnosimy się z entuzjazmem do naszej przyszłej współpracy z ?3? w Skandynawii? – dodał Steinar Tveit, odpowiedzialny za kraje nordyckie i bałtyckie w firmie Ericsson ? ?To porozumienie pokazuje jak Ericsson kształtuje przyszłość telekomunikacji, współpracując z klientami oraz wymieniając z nimi doświadczenia. Wierzymy, że wraz z ?3? stworzymy nowe możliwości szerokopasmowej łączności bezprzewodowej oraz inne rozwiązania dla użytkownika końcowego.?

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy