Biznes Giełda

Falcon Games zacieśnia współpracę z Ultimate Games

Data publikacji: 2020-05-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Falcon Games zacieśnia współpracę z Ultimate Games
Kategoria: BIZNES, Giełda

Falcon Games S.A. oraz Ultimate Games S.A. zamierzają kontynuować i zacieśniać współpracę przy projektach wydawniczych i produkcyjnych. Dwie gamingowe spółki podpisały list intencyjny dotyczący woli przystąpienia do negocjacji ws. warunków przyszłej współpracy.

Falcon Games zacieśnia współpracę z Ultimate Games BIZNES, Giełda - Falcon Games S.A. oraz Ultimate Games S.A. zamierzają kontynuować i zacieśniać współpracę przy projektach wydawniczych i produkcyjnych. Dwie gamingowe spółki podpisały list intencyjny dotyczący woli przystąpienia do negocjacji ws. warunków przyszłej współpracy.

Falcon Games S.A. oraz Ultimate Games S.A. zamierzają kontynuować i zacieśniać współpracę przy projektach wydawniczych i produkcyjnych. Dwie gamingowe spółki podpisały list intencyjny dotyczący woli przystąpienia do negocjacji ws. warunków przyszłej współpracy. Obecnie firmy działają razem m.in. przy grach Psycho Wolf, The Handler of Dragons oraz Abyss.

Jak poinformował w giełdowym komunikacie zarząd Falcon Games S.A., list intencyjny z Ultimate Games S.A. podpisano 30 kwietnia 2020 r.

„Sygnatariusze listu intencyjnego wyrazili wolę przystąpienia do negocjacji w sprawie ustalenia warunków przyszłej współpracy, których efektem ma być realizacja wspólnych projektów wydawniczych oraz produkcyjnych” – czytamy w opublikowanym 4 maja br. komunikacie giełdowym.

Zgodnie z nowym komunikatem, rozpoczęcie rozmów między obiema spółkami to kolejny przejaw ich długofalowej współpracy.

„List intencyjny, który podpisaliśmy z Ultimate Games, to otwarcie drogi do dalszych szczegółowych ustaleń dotyczących różnych projektów. Chodzi zarówno o projekty już realizowane, jak i o wspólne przedsięwzięcia w przyszłości. Ta współpraca dobrze wpisuje się w naszą długofalową strategię oraz cele, jakie zamierzamy osiągnąć” – mówi CEO Falcon Games S.A., Marcin Kostrzewa.

Po ustaleniu szczegółowych założeń dalszej współpracy spółki mają kontynuować działania przy obecnych projektach. Później prowadzone będą najprawdopodobniej również prace nad kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami.

„Współpracujemy z tymi, którzy akceptują nasze warunki i jednocześnie są w stanie zrealizować zgłoszone pomysły. Falcon Games przygotowało kilka preprodukcji na platformę Steam, które prezentują się coraz lepiej. Liczę na to, że i tutaj uda się nam zrobić badania rynku w kilku niszach i znaleźć temat na grę o dużym potencjale” – komentuje CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Aktualnie  Falcon Games S.A. i Ultimate Games S.A. współpracują przy kilku różnych grach. Na liście znajdują się Psycho Wolf, SCRAP, The Handler of Dragons, Abyss, Three Little Bears oraz Hacking World.

 

Falcon Games S.A. (dawniej EastSideCapital S.A.) rozpoczęło działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 r. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. Spółka jest notowana na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ultimate Games S.A. to producent i wydawca gier na PC, konsole (Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One) oraz urządzenia mobilne (Android oraz iOS). Spółka koncentruje się głównie na symulatorach tworzonych przez własne zespoły deweloperskie, tytułach tworzonych na licencjach oraz rozwoju segmentu gier na konsole. Od lipca 2019 r. spółka jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Falcon Games zacieśnia współpracę z Ultimate Games BIZNES, Giełda - Falcon Games S.A. oraz Ultimate Games S.A. zamierzają kontynuować i zacieśniać współpracę przy projektach wydawniczych i produkcyjnych. Dwie gamingowe spółki podpisały list intencyjny dotyczący woli przystąpienia do negocjacji ws. warunków przyszłej współpracy.
Hashtagi: #BIZNES #Giełda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy