Wiadomości branżowe

FILM VIDEO FOTO po raz jedenasty

Chociaż zima dopiero rozgościła się wokół nas, to warto już teraz pomyśleć o przyszłorocznych, wiosennych atrakcjach. Tuż przed nadejściem kalendarzowej wiosny, bo w dniach 13 – 15 marca 2008 roku w Łodzi, odbędą się 11. Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego, nazywane powszechnie targami FILM VIDEO FOTO. Organizatorem tego spektakularnego, znanego zarówno w Polsce, jak i Europie spotkania, są Międzynarodowe Targi Łódzkie.

FILM VIDEO FOTO to od wielu lat jedno z najważniejszych i największych wydarzeń branżowych w Europie – swoim zakresem tematycznym targi obejmują m.in. sprzęt i akcesoria fotograficzne, video, telewizyjne i filmowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu.

Dotychczasowym wystawcom, jak i zwiedzającym, FILM VIDEO FOTO kojarzy się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami związanymi przede wszystkim z branżą fotograficzną i filmową. Jednak targi nadążają za bezustannie zmieniającą się rzeczywistością –  dlatego od ubiegłorocznej edycji zakres targów został rozszerzony o tę część branży IT, która niezwykle silnie wpisana jest w cyfrową postprodukcję fotografii, filmu oraz video. Za sprawą branży fotograficznej i filmowej grafika komputerowa to w dniu dzisiejszym już nie tylko dział informatyki, który zajmuje się wykorzystaniem komputerów do generowania obrazów oraz wizualizacją rzeczywistych danych. Grafika komputerowa stała się kolejną dyscypliną artystyczną i wszędobylskim, niezastąpionym narzędziem użytkowym, powszechnie stosowanym w nauce, technice, kulturze oraz rozrywce.

Nowa formuła targów powoduje, że są one ciągle aktualną i bardzo atrakcyjną formą bezpośrednich spotkań branżowych. Nie zastąpi tego rozwijająca się błyskawicznie przestrzeń komunikacyjna nowych mediów. Bezpośrednie zetknięcie się specjalistów branży, wymiana wizytówek, czy uścisk dłoni nie zostaną zastąpione przez wirtualną rzeczywistość. Dlatego FILM VIDEO FOTO jest doskonałym miejscem do nawiązywania kontaktów B2B i B2C. Nic w tym zaskakującego, jeśli w ostatniej edycji uczestniczyło ponad 150 wystawców, a odwiedziło je ponad 12 000 osób. Bogata oferta sprzętowa prezentowana na targach jest adresowana nie tylko do profesjonalistów, ale także do początkujących adeptów sztuki obrazowania.

FILM VIDEO FOTO to jednak nie tylko atrakcyjne, nierzadko zapierające dech w piersiach stoiska firm, prezentacje produktowe i polskie premiery sprzętowe najbardziej znanych marek (w tym m.in.: SONY, Canon, Samsung, Nikon, Sigma, Olympus, Kaiser, Case Logic). To także liczne imprezy towarzyszące zwiększające zasób wiedzy i doświadczeń uczestników FILM VIDEO FOTO, takie jak warsztaty, seminaria i wystawy fotograficzne, w tym także twórców o międzynarodowej renomie. To możliwość obcowania z geniuszem i wrażliwością znanych fotografów, poznania tajników ich warsztatu.

Targi FILM VIDEO FOTO objął honorowym patronatem Krajowy Cech Fotografów. Patronat medialny nad 11. edycją targów FILM VIDEO FOTO sprawuje miesięcznik FOTO, Fotografia Cyfrowa oraz portal SwiatObrazu.pl. 

Więcej informacji na temat 11. Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego 2008 oraz niezbędne dokumenty zgłoszeniowe znaleźć można na stronie internetowej targów: http://www.mtl.lodz.pl/fvf .

Źródło omnitan studio. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy