Wiadomości branżowe

Firma Ericsson w Polsce uhonorowana Medalem Stulecia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Firma Ericsson w Polsce uhonorowana Medalem Stulecia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Ericsson otrzymał Medal Stulecia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w uznaniu za zasługi w obszarze edukacji sztuki i wspierania studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.Uroczystego wręczenia medalu dokonał Rektor ASP profesor Konstanty Piwocki podczas Wieczoru Multimedialnego, który odbył się w siedzibie firmy Ericsson 29.11.2007. Medal odebrał prezes firmy Ericsson w Polsce Lars E. Svensson. Rektor ASP dziękował firmie Ericsson, jako jednej z niewielu w Polsce, która tak aktywnie wspiera rozwój sztuki oraz promuje młodych artystów. Podkreślił, że firma oprócz mecenatu i patronatu finansowego, stosuje niestandardowe rozwiązania w propagowaniu sztuki młodych artystów. Galeria Ericsson to specjalne miejsce, w którym ze sztuką mogą obcować pracownicy firmy, jej klienci oraz szeroka publiczność.Medal Stulecia Akademii Sztuk Pięknych ufundowano po raz pierwszy w 2004 roku, kiedy to Akademia obchodziła okrągłe urodziny. Warto dodać, że dla firmy Ericsson w Polsce rok 2004 również był rokiem setnego jubileuszu. Firma Ericsson od 1999 roku prowadzi Galerię Ericsson organizując wystawy, wernisaże oraz fundując katalogi. Piętnaście wystaw wykładowców i studentów ASP jest dorobkiem

Teaser

Ericsson otrzymał Medal Stulecia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w uznaniu za zasługi w obszarze edukacji sztuki i wspierania studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Uroczystego wręczenia medalu dokonał Rektor ASP profesor Konstanty Piwocki podczas Wieczoru Multimedialnego, który odbył się w siedzibie firmy Ericsson 29.11.2007. Medal odebrał prezes firmy Ericsson w Polsce Lars E. Svensson. Rektor ASP dziękował firmie Ericsson, jako jednej z niewielu w Polsce, która tak aktywnie wspiera rozwój sztuki oraz promuje młodych artystów. Podkreślił, że firma oprócz mecenatu i patronatu finansowego, stosuje niestandardowe rozwiązania w propagowaniu sztuki młodych artystów. Galeria Ericsson to specjalne miejsce, w którym ze sztuką mogą obcować pracownicy firmy, jej klienci oraz szeroka publiczność.

Medal Stulecia Akademii Sztuk Pięknych ufundowano po raz pierwszy w 2004 roku, kiedy to Akademia obchodziła okrągłe urodziny. Warto dodać, że dla firmy Ericsson w Polsce rok 2004 również był rokiem setnego jubileuszu.

Firma Ericsson od 1999 roku prowadzi Galerię Ericsson organizując wystawy, wernisaże oraz fundując katalogi. Piętnaście wystaw wykładowców i studentów ASP jest dorobkiem dotychczasowej współpracy i wkładu firmy Ericsson w popularyzację sztuki współczesnej. Galeria Ericsson jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i otwartym dla publiczności. Otwarta jest w Alejach Jerozolimskich 92 – siedzibie firmy, codziennie od 9 do 18. Od 30 listopada 2007 trwa wystawa studentek ASP: Agaty Dobrowolskiej i Anny Panek.

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Premiera Ontrack PowerControls 4.0 w Polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy