Biznes Giełda

Gigantyczna umowa MLP Group z L-SHOP-TEAM

Data publikacji: 2019-05-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Gigantyczna umowa MLP Group z L-SHOP-TEAM
Kategoria: BIZNES, Giełda

L-SHOP-TEAM, lider niemieckiej branży tekstylnej wynajął 56,5 tys. m2 w parku logistycznym MLP Unna, będącym przełomowym projektem w ramach ekspansji MLP Group w Niemczech.

Gigantyczna umowa MLP Group z L-SHOP-TEAM BIZNES, Giełda - L-SHOP-TEAM, lider niemieckiej branży tekstylnej wynajął 56,5 tys. m2 w parku logistycznym MLP Unna, będącym przełomowym projektem w ramach ekspansji MLP Group w Niemczech.

L-SHOP-TEAM, lider niemieckiej branży tekstylnej wynajął 56,5 tys. m2 w parku logistycznym MLP Unna, będącym przełomowym projektem w ramach ekspansji MLP Group w Niemczech. Obiekt przeznaczony dla nowego najemcy zostanie wyposażony w wiele nowoczesnych funkcjonalności, będzie posiadał m.in. w pełni zautomatyzowaną część magazynową, nowoczesne biura i powierzchnię socjalną oferującą elastyczne udogodnienia dla pracowników, w tym kantynę i przedszkole.

Umowa najmu z L-SHOP-TEAM jest znaczącą transakcją dla MLP Group zawartą w ramach długoterminowej ekspansji na rynku niemieckim i austriackim. Lider niemieckiej branży tekstylnej podpisał z MLP Group umowę dotyczącą najmu 56,5 tys. m2 nowej powierzchni w parku logistycznym MLP Unna. Z tego blisko 52 tys. m2 przeznaczone będzie na cele magazynowe. W ramach tej powierzchni powstanie m.in. w pełni zautomatyzowany magazyn liczący około 12 tys. m2.

Agencja Brockhoff Immobilien doradzała przy transakcji.

Inwestycja będzie również posiadać rozbudowaną część socjalno-biurową. W ramach około 3 tys. m2 zaplanowano m.in. nowoczesną i elastyczną powierzchnie biurową, kantynę oraz przedszkole.

W ramach inwestycji przygotowany zostanie parking na około 220 samochodów. Park logistyczny znajduje się w pobliżu  lotniska w Dortmundzie (ok. 10 km) i jest bezpośrednio widoczny z autostrady A44.

„Współpraca z L-SHOP-TEAM jest dla nas priorytetowym projektem, którego realizacja potwierdza naszą przynależność do grona wiodących deweloperów komercyjnych w Europie. Zawarta umowa świadczy również o uznaniu naszych partnerów biznesowych, którzy widzą MLP Group jako solidnego i niezawodnego dewelopera, dostarczającego rozwiązania szyte na miarę” – Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

 „Nasza strategia zorientowana jest na intensyfikację ekspansji na rynku niemieckim, który jest dla nas kluczowy, a ostatnie podpisane transakcje są tego doskonałym potwierdzeniem” – dodał Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group.

L-SHOP-TEAM posiada imponującą ofertę tekstyliów reklamowych, sportowych, biznesowych i roboczych. Wśród klientów firmy znajdują się sprzedawcy detaliczni, a także drukarnie tekstyliów i hafciarnie. W portfelu ma 105 znanych marek tekstylnych oraz ponad 5.900 artykułów. W Niemczech zajmuje wiodącą pozycję w branży. L-SHOP-TEAM to firma rodzinna, obecna na rynku do 38 lat,  bardzo dbająca o jak najlepsze relacje z pracownikami.

"Nasza dotychczasowa siedziba główna i centrum logistyczne znajdują się w Dortmundzie. Niełatwo było znaleźć odpowiednią lokalizację o powierzchni ponad 100.000 m2, która również odpowiadałaby naszym założeniom finansowym. Jednak jeszcze ważniejsza jest bliskość Dortmundu, bo dzięki niej przeniesienie centrum logistycznego nie osłabi silnych więzów pomiędzy L-SHOP-TEAM, a pracownikami. A to właśnie oni stoją za sukcesem naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalnej współpracy z firmą MLP Group, która dostosowała ofertę do naszych indywidualnych potrzeb" – wyjaśnia Jörg Bittorf, dyrektor zarządzający L-SHOP-TEAM GmbH.

MLP  Unna jest  parkiem  logistycznym położonym na działce o powierzchni 12,5 ha. Centrum logistyczne znajduje się w miejscowości Unna w Nadrenii Północnej-Westfalii w obszarze metropolitarnym Zagłębia Ruhry, który jest jednym z największych rynków logistycznych w Europie.

„W ramach naszej ekspansji na rynku niemieckim koncentrujemy się na kluczowych regionach.  Kolejne projekty przygotowujemy w rejonie Berlina, regionu Ruhry i Renu oraz Monachium. Jesteśmy przekonani, że umowa z L-SHOP TEAM jest pierwszą z wielu udanych transakcji w nadchodzących latach, która wzmacnia naszą pozycję na rynku niemieckim” – podkreślił Patrick Kurowski.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Gigantyczna umowa MLP Group z L-SHOP-TEAM BIZNES, Giełda - L-SHOP-TEAM, lider niemieckiej branży tekstylnej wynajął 56,5 tys. m2 w parku logistycznym MLP Unna, będącym przełomowym projektem w ramach ekspansji MLP Group w Niemczech.
Hashtagi: #BIZNES #Giełda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy