Wiadomości branżowe

Graj z orkiestrą przez cały rok

W ramach wspieranego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków od maja 2002 r. udało się przebadać ok. 340 000 małych pacjentów. Aktualnie w ramach programu bada się 99,5 proc. dzieci, które przychodzą na świat. Aby dzieci, u których wykryto nieprawidłowości, mogły być skutecznie leczone, potrzebny jest

W ramach wspieranego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków od maja 2002 r. udało się przebadać ok. 340 000 małych pacjentów. Aktualnie w ramach programu bada się 99,5 proc. dzieci, które przychodzą na świat. Aby dzieci, u których wykryto nieprawidłowości, mogły być skutecznie leczone, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, w który wyposażonych zostanie kilkadziesiąt ośrodków w całym kraju. Istnieje bowiem potrzeba włączenia do programu kolejnych ośrodków. W tym celu Bank Pekao SA wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy wydał kartę kredytową typu affinity PEKAO/ORKIESTRA. Dzięki tej karcie możemy pomagać dzieciom przez cały rok, z dowolnego miejsca na świecie.

Jak dowodzą badania, dwoje dzieci na tysiąc rodzi się z głębokim uszkodzeniem słuchu. Taka sama liczba dzieci przychodzi na świat z niedosłuchem mniejszego stopnia. Dzieci te mają szansę na normalny rozwój jeśli przed ukończeniem szóstego miesiąca życia ich schorzenie zostanie rozpoznane i otrzymają właściwą pomoc. Służy temu prowadzony przez WOŚP od ponad roku Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Jak dotąd, w ramach programu wyposażono wszystkie oddziały noworodkowe w całej Polsce w urządzenia do badania słuchu, przeszkolono kilka tysięcy osób, które w tej chwili wykonują badania. Przebadano 350 tys. dzieci.

To naprawdę duża sprawa mówi Jerzy Owsiak, Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tu i teraz przebadaliśmy prawie wszystkie dzieciaki, które urodziły się w ciągu tych kilkunastu miesięcy i chcemy w dalszym ciągu prowadzić ten program, którego konsekwencją jest leczenie dzieci. I na to potrzeba środków. Pierwszy etap mamy już za sobą.

Aby zrealizować drugi etap badań, niezbędne jest wyposażenie kolejnych ośrodków audiologicznych w specjalistyczny sprzęt. Umożliwi on diagnostykę i leczenie dzieci, u których badania przesiewowe wykryły nieprawidłowości. Na zakup tych urządzeń przekazane zostaną pieniądze uzyskane dzięki nowej karcie kredytowej PEKAO/ORKIESTRA.

Od każdej transakcji dokonanej kartą na konto Programu przekazane zostaną dwa złote: jedna złotówka od klienta i druga od Banku Pekao SA. Ponadto, na konto programu wpływać będzie 50% każdej opłaty rocznej za kartę.

Współpracujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od czterech lat uczestnicząc w kolejnych styczniowych finałach tej akcji. Od pewnego czasu rozważaliśmy możliwość rozszerzenia naszej współpracy tak, aby wszystkim dać możliwość wspierania Fundacji nie tylko raz w roku, nie tylko w styczniu. Dlatego stworzyliśmy kartę kredytową PEKAO/ORKIESTRA. Dzięki tej karcie zarówno my, jak i nasi klienci możemy pomagać chorym dzieciom przez 24 godziny na dobę, przez cały rok, na całym świecie. Jesteśmy dumni, że rozszerzyliśmy ofertę banku o kartę, która wspomaga takie cele powiedział Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Zarządu Pekao SA.

Karta PEKAO/ORKIESTRA działa w międzynarodowym systemie płatniczym Visa. Limit kredytowy przyznawany każdemu posiadaczowi karty ustalany jest indywidualnie, na podstawie przeprowadzonej przez Bank oceny zdolności kredytowej. Oprocentowanie kredytu na karcie wynosi 25 proc. Karta daje możliwość nieoprocentowanego kredytu nawet do 51 dni. Roczna opłata za wydanie i użytkowanie karty wynosi 80 zł a za kartę dodatkową 40 zł.  Transakcje bezgotówkowe przeprowadzone przy użyciu karty PEKAO/ORKIESTRA nie są objęte prowizją.

Karta PEKAO/ORKIESTRA to karta typu affinity łącząca w sobie funkcjonalności typowej karty kredytowej z możliwością wspierania akcji inicjowanych przez organizacje społeczne.

Istotą kart affinity jest to, że z każdej dokonanej taką kartą transakcji część pieniędzy przekazywana jest na rzecz programów realizowanych przez te organizacje. Karty tego typu są oferowane osobom prywatnym (indywidualnym klientom banków), aby umożliwić im udział w akcjach dobroczynnych na równi z dużymi firmami.

Bank Pekao SA już od czterech lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej. Jak dotąd, w pomoc przy każdym finale zaangażowanych było ponad 800 pracowników banku, którzy  oprócz wspierania akcji własnymi datkami, liczyli i konwojowali wpłacane przez orkiestrowe sztaby i wolontariuszy pieniądze. Przeliczono blisko 400 ton polskiego bilonu i ponad 60 ton walut wymienialnych. Co roku uruchamiano także ok. 100 ruchomych punktów akceptacyjnych umożliwiających dokonywanie wpłat przy pomocy kart płatniczych. Co roku, podczas orkiestrowych koncertów Bank Pekao SA sprzedawał  lub przekazywał na licytacje okolicznościowe upominki.

Teraz, dzięki karcie PEKAO/ORKIESTRA Bank będzie grał z Orkiestrą nie tylko w styczniu, ale przez cały rok.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy