Wiadomości branżowe

Grzegorz Lindenberg w Radzie Nadzorczej AWR WPROST

Grzegorz Lindenberg został nowym członkiem Rady Nadzorczej AWR WPROST. Przewodniczącym RN AWR Wprost jest Jarosław Pachowski. W skład Rady wchodzą ponadto Robert Pstrokoński i Jacek Sadowski. Grzegorz Lindenberg jest doktorem socjologii po Uniwersytecie Warszawskim, był stypendystą na Harvardzie. W 1989 r. znalazł się

Grzegorz Lindenberg został nowym członkiem Rady Nadzorczej AWR WPROST.

Przewodniczącym RN AWR Wprost jest Jarosław Pachowski. W skład Rady wchodzą ponadto Robert Pstrokoński i Jacek Sadowski.

Grzegorz Lindenberg jest doktorem socjologii po Uniwersytecie Warszawskim, był stypendystą na Harvardzie. W 1989 r. znalazł się w gronie założycieli „Gazety Wyborczej” jako dyrektor generalny wydawnictwa. Następnie był  twórcą ”Super Expressu”, od stycznia 1992 do września 1994 roku – pierwszym redaktorem naczelnym tego dziennika,   a do 1997 r. – prezesem wydającej „Super Express” spółki ZPR – Express i walnie przyczynił się do rozwoju pisma, w tym m.in. zmian technologicznych i wprowadzenia koloru do dziennika. W latach 1996-1999 był prezesem firmy wydającej miesięcznik „Bussinessman Magazine”. Był twórcą dwóch firm internetowych: Supermedia oraz eCard. Od 1999 – konsultant wydawców prasowych. Od maja 2011 Lindenberg jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Europa Przyszłości, wydawcy portalu Euroislam.pl. Jest również redaktorem portalu o książkach www.czytanieszkodzi.pl oraz autorem zdjęć w dwóch książkach o Włoszech. W latach 80. wydał dwie publikacje książkowe: „Zmiana społeczna a świadomość polityczna” (Warszawa, 1986) oraz „Świadomość społeczna wobec kryzysu i konfliktu społecznego”  (współautor Krzysztof Nowak, Warszawa, 1987).

Jarosław Pachowski w latach 1986 – 1995 był założycielem i prezesem kilku spółek z obszaru wydawnictw i informatyki. W 1996 z rekomendacji Zrzeszenia Banków Polskich i w imieniu 16 banków utworzył i kierował Polską Giełdą Finansową. W 1997 roku wszedł w skład Rady Nadzorczej TVP SA, aby po roku zostać wybrany jej przewodniczącym. W latach 1998 – 2002 był wiceprezesem Zarządu TVP SA, w latach 2002 – 2005 – prezesem Zarządu Polkomtel SA, operatora sieci telefonii komórkowej Plus. Pachowski jest członkiem Rady Nadzorczej Platformy Mediowej Point Group i udziałowcem spółki. Jacek Sadowski jest prezesem Holdingu Sadowski, w skład którego wchodzą: agencja reklamowa DEMO Effective Launching, dom mediowy PRO Media House oraz internetowy dom mediowy DiGi Media Store. Jest również założycielem, fundatorem i prezesem Fundacji organizującej program “Kupuj Nasze.PL”. Od 20 lat współtworzy sukces największych polskich marek. Robert Pstrokoński z rynkiem mediów jest związany od 1995 roku. Od 2002 roku pracuje w Point Group, początkowo jako Dyrektor ds. Dystrybucji, potem Dyrektor Zarządzający ds. Wydawnictw i Dystrybucji, obecnie sprawuje funkcję wiceprezesa Zarządu Media Point Group. Od stycznia 2011 r. jest  również członkiem Rady Nadzorczej PBC.

Grzegorz Lindenberg zastąpił w Radzie Nadzorczej AWR Piotra Misiłę.

Większościowym udziałowcem AWR Wprost jest Platforma Mediowa Point Group (GPW: POINTGROUP, PGM), która w grudniu 2009 r. kupiła 80 proc. udziałów spółki. PMPG  jest polskim holdingiem medialnym, który od blisko 15 lat konsekwentnie realizuje strategię rozwoju w obszarze mediów i marketingu, inwestując w rozwój kolejnych przedsięwzięć oraz konsekwentnie rozszerzając zakres usług. Od końca 2006 r. Platforma Mediowa Point Group jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2010 r. spółka jest wydawcą tygodnika WPROST, od jesieni 2011 wydaje polską edycję jednego z najbardziej wpływowych magazynów na świecie – Bloomberg Businessweek. Ponadto w portfolio PMPG SA znajduje się najstarszy polski magazyn filmowy  „Film” oraz serwisy internetowe, m.in. Wprost24.pl, Machina.pl, Sport24.pl, Ototrend.pl.

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy