Wiadomości branżowe

I miejsce w rankingu kredytów samochodowych opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita

MultiBank – detaliczna część BRE Banku SA – zajął I miejsce w rankingu kredytów na zakup nowych samochodów opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Oferta MultiBanku, została doceniona m.in. ze względu na elastyczne podejście do wymagań Klienta, niewygórowane oprocentowanie, możliwość wyboru wariantu spłaty pożyczki, waluty kredytu oraz finansowanie ubezpieczenia samochodu. Ranking powstał w oparciu badania przeprowadzone przez na zlecenie dziennika Rzeczpospolita przez Centrum Badań Indicator.

Rzeczpospolita podkreśliła także korzyści wynikające z posiadania Planów Finansowych, kredytu mieszkaniowego zabezpieczonego hipoteką otwierającego drogę do innych kredytów m.in. na zakup samochodu. Posiadacze Planów Finansowych, oprócz możliwości skorzystania z kredytu oprocentowanego taka samą stopą jak kredyt na mieszkanie, czyli od 5,95% w PLN, mogą uzyskać kredyt bez prowizji.

Kredyty samochodowe znajdujące się w ofercie MultiBanku pozwalają na sfinansowanie zakupu nowego samochodu osobowego, dodatkowego wyposażenia oraz zakup ubezpieczeń. Maksymalny czas spłaty kredytu złotówkowego lub denominowanego kursami walut (CHF, USD, EUR) wynosi 7 lat. Kredyt udzielany jest w złotówkach, a indeksowany walutami USD/EUR/CHF. Kwota kredytu w walucie zostaje przeliczona po kursie kupna USD/EUR/CHF z tabeli kursowej BRE Banku SA z dnia uruchomienia kredytu. Za pierwsze przewalutowanie, możliwe po 6 miesiącach trwania umowy MultiBank nie pobiera prowizji.

Spłata kredytu następuje w terminach miesięcznych, w ratach równych lub malejących. Możliwa jest wcześniejsza częściowa lub całkowita spłata bez konieczności wizyty w placówce MultiBanku za pośrednictwem telefonu lub Internetu.

Maksymalna kwota kredytu nie może przekroczyć 120% ceny nabywanego samochodu osobowego. Może ona obejmować dodatkowe koszty związane z zakupem samochodu np.: ubezpieczenie AC, OC, NW, ubezpieczenie spłaty kredytu i inne.

Zabezpieczeniem kredytu jest sądowy zastaw rejestrowy na samochodzie lub przewłaszczenie samochodu na rzecz MultiBanku i cesja praw z polisy ubezpieczenia AC. MultiBank umożliwia też przyjęcie innego dodatkowego zabezpieczenia.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy