Wiadomości branżowe

Imago PR w walce ze stereotypem branży windykacyjnej

Nowym klientem Imago Public Relations została firma SAF (Śląska Agencja Finansowa) specjalizująca się w obrocie wierzytelnościami w sektorze b2b. Jednym z głównych celów działań public relations postawionych przed agencją będzie zmiana postrzegania firm windykacyjnych w oczach potencjalnych klientów i kontrahentów. 

– Branża obrotu wierzytelnościami w tym windykacji jest źle kojarzona w społeczeństwie, a także kręgach biznesowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w Polsce działają w sposób etyczny profesjonalne podmioty. Paradoksalnie to często dłużnicy postrzegani są jako strona poszkodowana ? powiedział Michał Sobiło, account director w Imago PR. 

Ogólną wartość wierzytelności w Polsce ocenia się na około 180 mld złotych, co stanowi 25 proc. produktu krajowego brutto. Co roku setki firm bankrutuje z powodu niewywiązania się niesolidnych kontrahentów ze zobowiązań. 

Konsultanci Imago PR opracują dla SAF długoterminową strategię komunikacyjną oraz będą odpowiedzialni za współpracę z mediami. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

 

##
SAF (Śląska Agencja Finansowa) jest jedną z wiodących firm rynku obrotu wierzytelnościami. Firma prowadzi również doradztwo w zakresie inwestowania w wierzytelności gwarantowane przez Skarb Państwa. SAF jest prekursorem zastosowania zaawansowanych rozwiązań zarządzania relacjami z klientami (CRM) w branży obrotu wierzytelności oraz właścicielem jedynego w Polsce internetowego serwisu dedykowanego kupnu i sprzedaży sądowych tytułów wykonawczych ? www.wyroki.pl. SAF zarządza bazą danych blisko 100 tys. podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na terenie całego kraju. Od 2002 roku firma posiada certyfikat jakości ISO 9001-2000.
Zapraszamy na stronę: www.saf.pl 

Imago Public Relations jest jedną z najstarszych firm konsultingowych PR na południu Polski. Agencja pracuje na potrzeby firm z wielu branż, a także osób publicznych.
Firmę tworzy zespół konsultantów public relations specjalizujących się w różnych dziedzinach PR, takich jak kontakty z mediami, zarządzanie sytuacją kryzysową, komunikacja wewnątrz firmy, organizacja epizodów szczególnych czy marketing polityczny.
Imago PR świadczy również usługi szkoleniowe obejmujące wszystkie aspekty kreowania reputacji firm w otoczeniu. Imago PR jest członkiem The Association of Communication Experts ? niezależnej, międzynarodowej sieci firm public relations.
Zapraszamy na stronę: www.imagopr.pl

Informacje o The Association of Communication Experts: 

Zapraszamy na stronę: www.the-ace.com

Źródło Imago Public Relations. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy