Biznes Giełda

INFOSYSTEMS S.A.: stabilny rozwój w Polsce i za granicą

Data publikacji: 2014-02-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: INFOSYSTEMS S.A.: stabilny rozwój w Polsce i za granicą
Kategoria: BIZNES, Giełda

W czwartym kwartale 2013 roku spółka INFOSYSTEMS S.A. zawarła istotne umowy handlowe.

INFOSYSTEMS S.A.: stabilny rozwój w Polsce i za granicą BIZNES, Giełda - W czwartym kwartale 2013 roku spółka INFOSYSTEMS S.A. zawarła istotne umowy handlowe.

W czwartym kwartale 2013 roku spółka INFOSYSTEMS S.A. zawarła istotne umowy handlowe. Do grona klientów dołączyli m.in.: GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k. – umowa dotyczy wdrożenia innowacyjnego systemu do publikacji materiałów w portalu opartego na systemie PuzzleFlow oraz Agora S.A. Kontynuowane były również prace związane z rozwojem globalnej sieci dystrybucji. Przychody ze sprzedaży i zrównane z nimi wyniosły 2 273 tys. PLN.

Zysk EBITDA wyniósł 1 921 tys. PLN i był na porównywalnym poziomie, co w analogicznym okresie roku ubiegłego, a wskaźnik rentowności EBITDA wyniósł 85%. Zysk netto kształtował się na poziomie 84 tys. PLN. Wskaźnik rentowności operacyjnej wyniósł 7%. Stabilną sytuację INFOSYSTEMS S.A. podkreśla wskaźnik płynności finansowej równy 1,02.

Przez ostatnie cztery lata spółka INFOSYSTEMS S.A. dokonała znacznych inwestycji, które spowodowały wzrost kosztu amortyzacji zaliczanej do kosztów bezpośrednich działalności, obniżając wynik ze sprzedaży. Wpływ na wynik operacyjny Spółki miały również częściowe refundacje wydatków inwestycyjnych z funduszy Unii Europejskiej, które przyczyniły się do rozwoju produktów zwiększając potencjał INFOSYSTEMS S.A. Wskaźnikiem, który precyzyjnie oddaje zyskowność INFOSYSTEMS S.A. jest EBITDA, wskazujący na zasób kapitału, który Spółka może przeznaczyć na dalszy rozwój i inwestycje. Należy również podkreślić, że w ostatnim kwartale roku 2013 roku Spółka rozpoczęła intensywne działania sprzedażowe oraz marketingowe nowego systemu opartego o zakupione technologie PuzzleFlow oraz Galileo, oferowanego pod dobrze rozpoznawalną marką PuzzleFlow. Niezmiernie istotnym aspektem podejmowanych działań jest intensyfikacja sprzedaży poprzez międzynarodowy kanał partnerski.

„Rok 2013 to okres, w którym firma INFOSYSTEMS S.A., mimo na ogół niesprzyjającego inwestycjom klimatu na rynku poligraficznym, kontynuowała swój dynamiczny rozwój i odnotowała szereg sukcesów. Niewątpliwie do najważniejszych z nich należy strategiczna – z punktu widzenia Spółki – ekspansja na rynki zagraniczne, w tym otwarcie nowego centrum dystrybucji w Brukseli oraz założenie w Londynie spółki zależnej, a także zakup praw do oprogramowania Galileo. W ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrosty sprzedaży we wszystkich obszarach działalności INFOSYSTEMS S.A. Warto również zwrócić uwagę na kolejne wdrożenia naszych systemów do zarządzania wspomagających zarządzanie PrintManager i PuzzleFlow Manager oraz PuzzleFlow WebToPrint i PuzzleFlow Publisher w zakładach poligraficznych, wydawnictwach i portalach internetowych. Cieszą się one coraz większym uznaniem zarówno w kraju jak i poza jego granicami, czego dowodem jest Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Poligrafia 2013 dla PuzzleFlow WebToPrint”, powiedział Mariusz Sosnowski, Prezes Zarządu INFOSYSTEMS S.A.

 

Z uwagi na fakt, iż rok obrotowy INFOSYSTEMS S.A. kończy się 30 czerwca każdego roku, dane za okres od
1 października 2013 roku do 31 grudnia 2013 roku obejmują okres drugiego kwartału roku obrotowego Spółki.
 

Spółka INFOSYSTEMS (NewConnect: IFS) powstała w 1999 roku, a w roku 2007 zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect. Od początku swojej działalności dostarcza rozwiązania usprawniające zarządzanie przedsiębiorstwami, stając się obecnie krajowym liderem w dziedzinie systemów informatycznych dla przedsiębiorstw poligraficznych, wydawniczych i produkcji opakowań. Od wielu lat wspomaga również szeroko pojętą edukację rynku poligraficznego i oferuje swoim klientom doradztwo w zakresie wdrożeń rozwiązań informatycznych B2B oraz pozyskiwania środków Unii Europejskiej na realizację innowacyjnych projektów inwestycyjnych w branży opakowaniowej oraz poligraficznej.  Z rozwiązań INFOSYSTEMS S.A. korzysta już ponad 600  przedsiębiorstw, w tym nie tylko największe w Polsce zakłady produkcji opakowań, poligraficzne oraz wydawnictwa tj. Bauer i Agora, ale także największe wydawnictwo w USA (Gannett). Przedsiębiorstwa te dzięki nim usprawniły zarządzanie, zoptymalizowały procesy biznesowe oraz zautomatyzowały procesy produkcyjne, tym samym zwiększając swoją konkurencyjność na rynku. Od kwietnia 2012 roku firma INFOSYSTEMS S.A. jest właścicielem technologii PuzzleFlow.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
INFOSYSTEMS S.A.: stabilny rozwój w Polsce i za granicą BIZNES, Giełda - W czwartym kwartale 2013 roku spółka INFOSYSTEMS S.A. zawarła istotne umowy handlowe.
Hashtagi: #BIZNES #Giełda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy