Giełda

Inwestowanie na giełdzie dla początkujących

Dziś Warszawska Giełda Papierów Wartościowych kończy 20 lat. Od jej powstania do chwili obecnej przeszła prawdziwą metamorfozę. Zmiany zaszły również w dostępności do parkietu dla inwestorów indywidualnych. Jest łatwo, szybko, tanio i przede wszystkim internetowo.

Jest XXI wiek, więc rachunek maklerski założyć można bez ruszania się z domu. Jeżeli bank prowadzący nasze konto posiada dom maklerski z reguły wystarczy zalogować się do serwisu transakcyjnego i on-line złożyć wniosek o otwarcie rachunku maklerskiego.

Procedura zakładania rachunku maklerskiego nie jest trudna. Zostaniemy poproszeni o wypełnienie prostego formularza. Jedynym potrzebnym dokumentem będzie dowód osobisty lub paszport. Niezbędne będzie również posiadanie indywidualnego numeru NIP oraz danych teleadresowych właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu skarbowego.

W zależności od domu maklerskiego możliwe jest kilka scenariuszy. Komplet dokumentów możemy otrzymać na skrzynkę e-mail, po czym wydrukować, podpisać i odesłać drogą pocztową na wskazany adres. Alternatywnie broker dokumenty może wysłać do klienta kurierem, w którego obecności należy je podpisać i zwrócić. Trzeci sposób sprowadza się do osobistej wizyty w domu maklerskim.

Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pierwszy-internetowy-rachunek-maklerski-i-co-dalej-2324631.html.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy