Wiadomości branżowe

Inwestycje.pl S.A. nagrodzona za relacje inwestorskie

Inwestycje.pl S.A., spółka notowana na rynku akcji NewConnect, wyjątkowo dba o dobry kontakt z inwestorami. Potwierdzają to wyniki najnowszego rankingu miesięcznika o sztuce inwestowania Trend, który przyznał Inwestycje.pl S.A. szczególne wyróżnienie za profesjonalne relacje inwestorskie.

Twórcy rankingu postanowili sprawdzić, jak firmy podchodzą do relacji inwestorskich w praktyce. W tym celu fikcyjny początkujący inwestor wysłał e-maile z zapytaniem o kilka kluczowych dla niego kwestii do wszystkich spółek notowanych na rynku alternatywnym. Na 209 rozesłanych wiadomości otrzymano 128 odpowiedzi (ok. 61%).

Po przeprowadzeniu analizy otrzymanych wiadomości, wybrano 22 firmy zasługujące na pochwałę, a z nich dodatkowo wyłoniono 8 spółek, które zasłużyły na szczególne wyróżnienie. Jedną ze zwycięskich ośmiu spółek została właśnie Inwestycje.pl S.A.

Wyniki badania są niepokojące. Prawie co drugiej notowanej na NewConnect spółce nie zależy na zachowaniu przyzwoitych kontaktów z inwestorami. Zaledwie 10% spółek z małego parkietu  podchodzi do tematu relacji inwestorskich z należytą powagą. Tym bardziej cieszy nas fakt, że znaleźliśmy się nie tylko w tym wąskim gronie, ale również zasłużyliśmy na szczególne wyróżnienie – mówi Justyna Niedzielska, Redaktor naczelna Inwestycje.pl. – Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne są dobre relacje z inwestorami. Im większą wiedzę na temat spółki przekażemy obecnemu lub potencjalnemu inwestorowi, tym chętniej wybierze on właśnie nasze akcje – dodaje Justyna Niedzielska.

Jako spółka notowana na NewConnect staramy się rzetelnie wypełniać swoje obowiązki informacyjne, a także budować wysokiej jakości relacje z inwestorami. Wiedząc, jak ważna jest odpowiednia komunikacja z inwestorami, przygotowaliśmy (w oparciu o własne doświadczenia) specjalną ofertę reklamową dla podmiotów skupionych wokół rynku kapitałowego – mówi Anna Sołowska-Łabaz, Business Development & Marketing Director Inwestycje.pl S.A. – Reklama w sekcji giełdowej naszego serwisu pozwala spółkom budować pozytywne relacje z inwestorami, jest to również forma wsparcia IPO (pozyskanie kapitału) oraz sposób na zwiększenie płynności obrotu – tłumaczy Anna Sołowska-Łabaz.

Similar Posts