Wiadomości branżowe

Kolejni chętni na GPW i NewConnect

17. maja odbędzie się kolejna, 29. edycja Konferencji IPO Day – Dzień Debiutantów.

Dobrą okazją do poznania przyszłych debiutantów jest udział w IPO Day – Dniu Debiutantów – cyklicznym projekcie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych organizowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zdrowe fundamenty spółki, działalność w perspektywicznej branży oraz zdolność do osiągania regularnych zysków jest szczególnie ważna w przypadku spółki wchodzącej na giełdę. Czynniki te powinny być podstawą decyzji inwestora, co do lokowania własnych środków w daną spółkę.twierdzi Tomasz Krawczyk, Manager ds. Relacji Inwestorskich Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Możliwość spotkania z przedstawicielami emitenta planującego debiut giełdowy, stanowi dobrą okazję do wypracowania opinii inwestora w stosunku do spółki.  dodaje.

Pierwszy IPO Day odbył się w 2006 roku. Do tej pory inwestorom zaprezentowało się już ponad 100 spółek. W spotkaniach uczestniczyło ok. 1800 inwestorów, a za pomocą łączy internetowych w 28. edycjach wzięło udział już ponad 4500 inwestorów.

Najbliższy IPO Day odbędzie się już po raz 29., 17 maja o godz. 12:00 w Sali Notowań NewConnect, poziom 0. Inwestorzy, analitycy oraz dziennikarze spotkają się tam z Zarządami przyszłych spółek giełdowych.

Podczas spotkania zaprezentują się trzy spółki, dwie z nich wybierają się na rynek regulowany:  ABC Data oraz Otmuchów. Air Market natomiast zadebiutuje na NewConnect.

ABC Data SA jest największą polską spółką dystrybuującą sprzęt IT, oprogramowanie i elektronikę użytkową. Spółka posiada ofertę produktów aż 280 dostawców, m.in. takich marek jak: HP, Dell, Fujitsu, Asus, Acer, Lenovo, Toshiba, Apple, MSI, Samsung i Sony.

Otmuchów S.A. funkcjonuje od 1952 roku i swoją działalność rozpoczęła jako producent wyrobów z grupy słodyczy. Obecnie specjalizuje się w produkcji płatków kukurydzianych. Do tradycyjnych wyrobów cukierniczych należy m.in.: mleczko LOVE MILK, galaretka, śliwka w czekoladzie oraz żelki. Oferta dla przemysłu spożywczego to chrupki zbożowe, które mogą mieć szerokie zastosowanie przy produkcji takich wyrobów jak jogurty, czekolady, batony,

Air Market SA tworzy zaawansowane, biznesowe aplikacje internetowe wspierające lotnictwo czarterowe na całym świecie. Firma głownie wspiera swoich klientów na następujących płaszczyznach: łączenie brokerów i operatorów lotniczych oraz usprawnianie ich procesów biznesowych, zarządzanie załogą lotniczą oraz kupno i sprzedaż samolotów oraz części lotniczych.

 Współorganizatorem konferencji IPO Day jest GPW w Warszawie, a Partnerem internetowym WSE InfoEngine.

(SII)

 Szczegóły: www.sii.org.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #br   #cych   #dwóch   #których