Wiadomości branżowe

Kradzieże elementów infrastruktury elektroenergetycznej niebezpieczeństwem dla zdrowia i życia mieszkańców Pomorza

W związku z zaobserwowaną w ostatnim czasie bardzo dużą liczbą włamań do stacji transformatorowych, jak i szafek energetycznych znajdujących się na całym obszarze działania gdańskiego oddziału Koncernu Energetycznego ENERGA oraz kradzieżami elementów konstrukcyjnych, ENERGA ostrzega, że przestępcy niszczący infrastrukturę elektroenergetyczną stwarzają

W związku z zaobserwowaną w ostatnim czasie bardzo dużą liczbą włamań do stacji transformatorowych, jak i szafek energetycznych znajdujących się na całym obszarze działania gdańskiego oddziału Koncernu Energetycznego ENERGA oraz kradzieżami elementów konstrukcyjnych, ENERGA ostrzega, że przestępcy niszczący infrastrukturę elektroenergetyczną stwarzają niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzkiego. ENERGA apeluje do mieszkańców Pomorza o zachowanie ostrożności w sąsiedztwie obiektów energetycznych i niezwłoczne zgłaszanie wszelkich niepokojących faktów Policji pod nr telefonu 997 lub pracownikom pogotowia energetycznego pod nr telefonu 991.

Złodzieje ze sprzedaży złomu zyskują niewiele a stwarzają ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, przede wszystkim dzieci, które z ciekawości mogą wejść do otwartej stacji transformatorowej i ulec porażeniu. Działania złodziei powodują również ogromne straty, których konsekwencją są przerwy w zasilaniu naszych domów, ale i również zakładów pracy. Niewiele osób ma też świadomość, że skutki kradzieży obarczają finansowo zarówno zakład energetyczny, jak i każdego odbiorcę prądu. – informuje Mieczysław Wrocławski, rzecznik prasowy Koncernu Energetycznego ENERGA SA – Koncern Energetyczny ENERGA prowadzi działania ograniczające możliwości włamań, oraz naprawia uszkodzenia bezpośrednio po ich wykryciu, dlatego apelujemy o przekazywanie informacji o włamaniach do obiektów energetycznych – dodaje Mieczysław Wrocławski.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy