Wiadomości branżowe

Kredyt dla Grupy LOTOS SA

Warszawa, 21 grudnia 2007; Bank Pekao S.A. w ramach konsorcjum kredytowego udzielił Grupie LOTOS SA kredytu na kwotę 400 mln USD.

Do podpisania umowy kredytowej między konsorcjum banków a grupą LOTOS SA na kwotę 400 mln USD doszło w dniu 20 grudnia 2007 r. Umowa dotyczy długoterminowego odnawialnego kredytu obrotowego. Podstawowym zabezpieczeniem spłaty kredytu jest zastaw rejestrowy na zapasach ropy naftowej i produktów rafinacji. Kredyt został podpisany na 4 lata z opcją przedłużenia o 1 rok.

Udział Banku Pekao SA w konsorcjum wynosi 30% całej kwoty kredytu.

Udzielony przez konsorcjum kredyt wiąże się z realizacją programu kompleksowej modernizacji technologicznej (tzw. program 10+). Grupa LOTOS SA będzie mogła finansować w ciężar kredytu zakup zapasów ropy naftowej i paliw, w tym zapasów obowiązkowych dla potrzeb sprostania  wymogom nałożonym na producentów paliw a także inne wydatki korporacyjne.. .  

Pozostałe Banki wchodzące w skład konsorcjum to: BRE Bank SA, Rabobank Polska SA, PKO BP SA.

 

—————————————————————-

Bank Pekao S.A. działa od 77 lat i jest największym bankiem Europy Środkowej w Grupie UniCredit, która jest obecna w 23 krajach, zatrudnia 170 tys. osób, obsługujących ponad 40 mln klientów w ponad 9000 placówek. Jest pierwszy w Polsce pod względem liczby klientów korporacyjnych i drugi wśród klientów indywidualnych. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (774 placówki w całym kraju) oraz wspólnie z BPH największą sieć bezpłatnych bankomatów (3058). Ponad 2 mln klientów Banku ma dostęp do rachunków przez Internet. Bank Pekao S.A. zdobył szereg nagród, m.in. Best Emerging Market Bank in Poland 2006" magazynu Global Finance, „Best Bank in Poland 2005" miesięcznika Euromoney oraz „Bank of the Year 2004 in Poland" magazynu The Banker. Obecnie trwa integracja Banku Pekao S.A. z częścią Banku BPH SA, w wyniku czego powstanie lider bankowości w Polsce.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy