Wiadomości branżowe

Kredyt gotówkowy dla nietypowego klienta

Większość banków ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy, ale nie wszystkim klientom daje do niego równy dostęp. Ze szczególnymi wymaganiami mogą spotkać się emeryci, renciści i osoby pracujące na umowę-zlecenie lub umowę o dzieło? pisze redaktor portalu Bankier.pl, Zuzanna Brud.

Emeryci i renciści są coraz bardziej pożądani przez banki ze względu na stabilne dochody oraz sumienność w regulowaniu zobowiązań finansowych. Zarabiający na umowy-zlecenia lub umowy o dzieło, a ubiegający się o kredyt gotówkowy, ze względu na specyfikę formy zatrudnienia spotykają się z dodatkowymi wymogami mającymi potwierdzić ich wiarygodność i wypłacalność.

Większość banków nie pyta o wiek emeryta lub rencisty ani o jego wpływy z tytułu emerytury lub renty. W pozostałych bankach ograniczeniem może być wiek między 70. a 80. rokiem życia (na koniec okresu kredytowania) oraz wysokość świadczenia (minimum 380-1500 zł w zależności od banku).

Na wysokość otrzymanego kredytu wpływa indywidualna zdolność kredytowa osoby zatrudnionej w ramach umowy o dzieło czy umowy-zlecenia, a w przypadku emeryta i rencisty również okres kredytowania.

W zależności od oferty banku klient może otrzymać kredyt w wysokości od 50.000 zł do 500.000 zł. ING Bank Śląski dla kwot powyżej 50.000 zł wymaga zabezpieczenia.

Więcej informacji w artykule  przygotowanym przez redaktora portalu Bankier.pl, Zuzannę Brud: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kredyt-gotowkowy-dla-nietypowego-klienta-2453757.html

 

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kredyt-gotowkowy-dla-nietypowego-klienta-2453757.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy