Wiadomości branżowe

Kredyt na VAT

Teaser

MultiBank poszerza ofertę kredytową dla firm. Nowy produkt przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kredytów na cele inwestycyjne. Umożliwia pokrycie podatku od wartości kredytowanego przedsięwzięcia. 

Kredyt VAT został wprowadzony do oferty MultiBanku 10 grudnia 2007 roku. Produkt jest uzupełnieniem finansowania inwestycji w jej części podatkowej. Stosowany jest w powiązaniu z kredytem inwestycyjnym, MultiKredytem Europejskim, Planem Finansowania Biznesu oraz MultiKredytem Biznes. Przedsiębiorcy, którzy uzyskają pozytywną decyzję kredytową, mogą skorzystać z dodatkowych środków finansowych bez kolejnych formalności i potrzeby przedstawiania innego zabezpieczenia.

 – Polscy przedsiębiorcy wolą inwestować za pomocą środków własnych. Po kredyt do banku zgłaszają się najczęściej po to, by doprowadzić do końca rozpoczętą już inwestycję. Większość instytucji finansowych kredytuje wartość inwestycji netto. Konieczność wyasygnowania kolejnych kwot na podatek, który i tak zostaje później zwrócony uniemożliwia często zakończenie przedsięwzięcia. mówi Adrian Piekacz, Naczelnik Wydziału Małych Firm w MultiBanku – Dlatego, postanowiliśmy pomóc przedsiębiorcom, którzy uzyskają kredyt na inwestycje w MultiBanku. Na życzenie Klienta zwiększamy wartość kredytu o kwotę niezbędną do pokrycia podatku. Taki kredyt udzielany jest na 12 miesięcy. – dodaje. 

Z obserwacji MultiBanku wynika, że przedsiębiorcy często mają problemy z przeprowadzeniem inwestycji nawet pomimo jasno określonego celu inwestycyjnego i pozytywnej decyzji kredytowej. W ubiegłym roku w rozwój działalności zainwestowało 40% przedsiębiorstw. Jedynie 20% z nich skorzystało w tym celu z kapitału zewnętrznego. Napotykając na problemy z płynnością finansową firmy wolą polegać na zgromadzonych środkach własnych ograniczając jednocześnie zakres planowanych inwestycji i rentowność posiadanego kapitału. 

– Z powodu dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, część firm rezygnujących ze wsparcia instytucji finansowych była zmuszona okroić zakres swoich inwestycji. Niektórzy już nigdy nie przeprowadzą planowanego przedsięwzięcia, ponieważ ich pomysł został zrealizowany przez konkurencję – wyjaśnia PiekaczKredyt VAT ma pomóc w płynnym zrealizowaniu inwestycji bez utraty cash flow. – dodaje.

 Informacje dodatkowe: 

Kredyt VAT może być udzielany na wartość zbiorczą podatku VAT naliczanego od wartości inwestycji. MultiBank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń.

Okres kredytowania: maks. 12 miesięcy

Minimalna kwota kredytu: 10 tys. Zł

Prowizja za rozpatrzenie wniosku: brak

Okres kredytowania stanowi okres wypłaty kredytu podstawowego powiększony o 12 miesięcy.

 

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy