Wiadomości branżowe

Lublin: IT rośnie w siłę, Mobica zmienia adres

Prestiżowa inwestycja w centrum Lublina stanie się wkrótce prawdziwym zagłębiem branży IT. W nowej siedzibie brytyjskiej firmy Mobica w biurowcu Rupes zatrudniony będzie zespół złożony z ponad stu specjalistów z branży informatycznej.

Lublin to kolejne, po Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie miasto, w którym powstało biuro brytyjskiej firmy Mobica. Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych docenia polskich programistów, oferując im możliwość rozwijania ciekawych, międzynarodowych projektów.

Lubelski odział firmy rośnie w siłę ? Mobica zmienia adres, prowadząc jednocześnie intensywny proces rekrutacyjny. ? Jesteśmy dumni z naszej nowej siedziby. Prestiżowa lokalizacja w samym sercu miasta, w jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Lublinie, to ogromna wygoda. Wzniesiony w centrum miasta, przy Alejach Racławickich 8 biurowiec Rupes, znajduje się w bezpośredniej bliskości najważniejszych instytucji, uczelni i szlaków komunikacyjnych, sąsiadując jednocześnie z najpiękniejszym terenem zielonym Lublina: Ogrodem Saskim. W obliczu trwającego procesu rekrutacyjnego, najważniejsze są dla nas jednak komfort i dostępna dla nas powierzchnia biurowa ? mówi Mariusz Jastrząb z lubelskiego oddziału firmy Mobica.

W biurach o powierzchni 400 m2 zatrudnienie ma znaleźć ponad stu specjalistów, pracujących w dwóch teamach: programistycznym i testerskim. Podstawowe sektory ich działalności to Finance & Banking oraz Mobile ? w Lublinie będą zatem powstawać rozwiązania dla instytucji finansowych oraz na urządzenia mobilne.

Choć obecnie Mobica zasila swoje szeregi specjalistami mającymi za sobą konkretne doświadczenie zawodowe, w niedalekiej przyszłości lubelski oddział firmy planuje uruchomić program praktyk i staży z lokalnymi uczelniani technicznymi. Wygląda więc na to, że wyrastający na prawdziwą wyżynę IT Lublin, z każdym rokiem umacnia swoją pozycję.


dostarczył infoWire.pl

Źródło MOBICA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy