Wiadomości branżowe

mBank uruchomił Centrum Finansowe w Londynie

mBank otworzył Centrum Finansowe w Londynie, obsługujące Polaków, którzy planują zakup nieruchomości w Polsce. W pierwszej połowie roku 2008 pierwszy polski bank internetowy planuje uruchomić pełen zakres usług bankowości detalicznej w Wielkiej Brytanii, na bazie jednolitego paszportu europejskiego.

Obecnie w Wielkiej Brytanii przebywa ponad 30 tys. Klientów mBanku. Większość z nich utrzymuje ścisłe kontakty z krajem ojczystym i planuje powrót w średnim okresie czasu. Korzystają oni zarówno z oferty depozytowej, jak i kredytowej oraz inwestycyjnej mBanku w Polsce. Potrzebują jednocześnie banku w Wielkiej Brytanii, który zaoferuje im zintegrowaną obsługę finansową w Polsce i za granicą. Zgodnie ze swoją misją: Maksimum korzyści i wygody, mBank podąża za Klientami otwierając Centrum Finansowe w Londynie. Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mogą teraz za jego pośrednictwem dokonać wszelkich formalności związanych z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, bez konieczności wizyty w Polsce. Otwierając swoje Centrum Finansowe przy Sherborne House, 6th Floor, 119 Cannon Street w Londynie, mBank stał się pierwszym polskim bankiem obecnym w londyńskim City.

Niezmiernie się cieszę z rozpoczęcia bezpośredniej obsługi naszych rodaków w Wielkiej Brytanii w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości w Polsce, ale to dopiero pierwszy krok. Naszym celem jest zapewnienie Klientom kompleksowej obsługi finansowej w Polsce i za granicą, zgodnie z zasadą: „wszystko w jednym banku" – mówi Sławomir Lachowski Prezes Zarządu BRE Banku i twórca mBanku. Po uruchomieniu oddziału funkcjonującego w Wielkiej Brytanii na zasadach jednolitego paszportu Unii Europejskiej, mBank będąc pełnoprawnym członkiem brytyjskiego systemu bankowego, w tym w szczególności systemu rozliczeń i płatności, zaoferuje wszystkie swoje produkty i usługi.

W ten sposób Klienci mBanku w Wielkiej Brytanii będą mogli korzystać za darmo z niezwykle wygodnego konta osobistego (klonu eKONTA) z kartą debetową, tanich przelewów krajowych i darmowych zagranicznych do Polski, wyjątkowych warunków oszczędzania (klonu rachunku eMAX) oraz atrakcyjnych kredytów konsumpcyjnych (kredyty gotówkowe i karty kredytowe). Dzięki unikalnym rozwiązaniom technologicznym Klienci mBanku posiadający swoje rachunki w Wielkiej Brytanii i Polsce będą mogli zarządzać swoimi finansami w czasie rzeczywistym, w jednym miejscu i w sposób zintegrowany, mając do nich dostęp poprzez ten sam numer indentyfikacyjny i hasło.

Chcemy, aby Polacy, którzy wyemigrowali na Wyspy w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy, mieli możliwość zakupu nieruchomości w kraju w prostszy i wygodniejszy sposób. Do końca 2008 roku w CF w Londynie planujemy udzielić co najmniej 1000 kredytów hipotecznych – mówi Piotr Gawron, Dyrektor BRE Banku ds. mBanku. Centrum Finansowe w Londynie różni się od tych, jakie nasi Klienci mogą odwiedzać w Polsce, Czechach czy na Słowacji (gdzie usytuowane są w najbardziej atrakcyjnych punktach handlowych). W Londynie jest inaczej – głównym kryterium wyboru lokalizacji były względy komunikacyjne, a nie komercyjne, stąd ulokowanie naszej siedziby w pobliżu trzech stacji metra (przy Cannon Street, Monument i Bank). Centrum Finansowe ma w przeważającej mierze charakter doradczy – przybywać tam będą Klienci umówieni za pośrednictwem Internetu i Call Center. Chcemy, aby to było również miejsce spotkań Polaków będących profesjonalistami z branży finansowej. Planujemy organizację cyklicznych seminariów i spotkań dyskusyjnych na temat polskiej gospodarki, biznesu i finansów – dodaje Piotr Gawron.

Otwierając Centra Finansowe mBank niweluje bariery związane z zakupem skomplikowanych produktów kredytowych przez Internet. Centra stanowią odzwierciedlenie mBanku w świecie rzeczywistym. Dzięki przeniesieniu idei komunikacji z serwisu internetowego do obiektów

w świecie rzeczywistym, utrzymana została spójność przekazywanych komunikatów, a jednocześnie podkreślona została specyfika mBanku, jako banku elektronicznego o niepowtarzalnym charakterze.

Kredyt hipoteczny przyznawany jest w PLN, GBP, CHF, USD i EUR na okres nawet do 45 lat. mPLAN może być przeznaczony również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach. O atrakcyjności mPLANU hipotecznego świadczy m.in. mechanizm bilansujący – czyli sposób na zmniejszenie odsetek od kredytu złotówkowego i skrócenie okresu jego spłaty, a także brak ukrytych opłat i prowizji – np. za wcześniejszą spłatę, czy przewalutowanie kredytu oraz atrakcyjne oprocentowanie.

mBank jest jednym z największych graczy na rynku kredytów hipotecznych w Polsce, zajmuje siódme miejsce pod względem ich sprzedaży. Wartość portfela kredytów hipotecznych w mBanku wynosi obecnie 4,4 mld PLN. Główne źródła przewagi konkurencyjnej mBanku na tym rynku to: szybkość podejmowania decyzji, przyjazne procesy składania wniosków i podejmowania decyzji kredytowych, kompetentne doradztwo i korzystne warunki kredytu.

mBank od początku 2007 roku realizuje strategię ekspansji zagranicznej. W nocy z 24. na 25. listopada br. działalność rozpoczął mBanka w Czechach i na Słowacji. Obecnie mBank analizuje inne rynki i rozważa możliwości zaproponowania swoich usług w kolejnych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Równolegle rozwija specjalny model obsługi polskich emigrantów, koncentrując swoją uwagę na tych, którzy deklarują chęć powrotu w ciągu kilku lat, utrzymują ścisłe relacje z krajem, potrzebują bieżącej obsługi finansowej w kraju i za granicą, a dodatkowo są zainteresowani zakupem nieruchomości w Polsce oraz inwestycjami na rynku finansowym. We wszystkich przypadkach mBank bazuje na modelu ekspansji przy wykorzystaniu jednolitego paszportu europejskiego, który pozwala rozwijać pełen zakres działalności na rynkach krajów Unii Europejskiej, po uprzednim uzyskaniu akceptacji notyfikacji przez regulatora rynku finansowego w Polsce i w kraju docelowym.

W ciągu ostatnich lat na Wyspy Brytyjskie oraz do Irlandii wyemigrowało ok. milion Polaków. Aż 33% z emigrantów do Wielkiej Brytanii mieszka w Londynie (źródła: PricewaterhouseCoopers, ARC Rynek i Opinia). Badania (ARC Rynek i Opinia) pokazują, iż 63% polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii to osoby poniżej 30 roku życia. Aż 73% Polaków na Wyspach ma stałą pracę, a 60% zarabia średnio miesięcznie ponad 1000 GBP netto. Jednocześnie jedynie połowa z nich ma realne plany powrotu do Polski w ciągu najbliższych 4 lat.

mBank proponuje korzystanie z usług finansowych z dowolnego miejsca na ziemi, przez 24h, poprzez Internet, telefon oraz limitowaną liczbę fizycznych punktów obsługi klienta w świecie rzeczywistym – mKioski i Centra Finansowe.

Misją i dążeniem mBanku jest zapewnienie Klientom maksimum korzyści i wygody w finansach osobistych. Oferta zaproponowana przez mBank pozwala na jednoczesne znaczne obniżenie kosztów korzystania z usług finansowych i zwiększenie zysku dzięki najlepszym na rynku oprocentowaniu kont osobistych i oszczędnościowych.

Ponadto w odróżnieniu od większości banków oferujących pakiety produktów, mBank daje szeroką i przejrzystą ofertę najtańszych na rynku usług. Klient wybiera z nich tylko te, których rzeczywiście potrzebuje.

mBank rozpoczął działalność w Polsce w listopadzie 2000 roku. Obecnie z oferty pierwszego polskiego banku internetowego korzysta już przeszło 1,6 mln Polaków. Tylko od początku bieżącego roku mBank otworzył aż 415 tys. Rachunków. To oznacza, że co trzeci rachunek w Polsce otwierany jest w mBanku.

Wielkość depozytów klientów mBanku wynosi 7 mld PLN. Wartość aktywów (depozyty wraz ze środkami zainwestowanymi w fundusze i giełdę)  ulokowanych za pośrednictwem mBanku wynosi 8,7 mld PL. Wielu Polaków skorzystało z oferty kredytowej oferowanej przez mBank realizując swoje marzenia o zakupie mieszkania (kredyty hipoteczne), samochodu (kredyt samochodowy) czy wyjeździe na wczasy (kredyt gotówkowy, karta kredytowa). Wartość portfela kredytów mBanku wynosi 5,3 mld PL.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts