Inwestycje

mBank uruchomił subskrypcję na lokatę strukturyzowaną

Platinum w mBanku

mBank uruchomił subskrypcję na lokatę strukturyzowaną, której zysk zależy od umiarkowanego wzrostu ceny platyny.

Najnowsza lokata strukturyzowana w mBanku – Platinum, związana jest z ceną platyny na popołudniowym fixingu w Londynie. Klient otrzyma oprocentowanie od lokaty w przypadku, gdy zostaną spełnione łącznie dwa warunki:
1163517_old_house_with_many_windows
* cena platyny ogłaszana na popołudniowym fixingu w Londynie na zakończenie trwania lokaty wzrośnie powyżej 105% wartości tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty;
* w okresie 09.04.2009 r. do 07.10.2009 r. cena platyny ogłaszana na popołudniowym fixingu w Londynie ani razu nie wzrośnie o więcej niż 25% w stosunku do ceny tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty.

Ceny platyny od początku roku powoli zaczęły odrabiać straty po gwałtownych spadkach z 2008 roku. Najwyższy poziom – 2 273 USD za uncję – odnotowały w marcu 2008, a najniższy – 763 USD za uncję – pod koniec października 2008 roku, co przekłada się na 66% spadek cen. Eksperci szacują jednak, że ceny platyny w ciągu najbliższych kilku miesięcy będą powoli rosły, jednak fundamentalne czynniki związane z ogólnoświatowym zwolnieniem gospodarczym będą ograniczały bardziej gwałtowny wzrost cen – mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku. Lokata Platinium umożliwi Klientom otrzymanie bardzo wysokich zysków – maksymalne oprocentowanie lokaty może wynieść nawet 19,95% w skali roku – dodaje Monika Chwiedziewicz.

Zapisy na subskrypcję 6-miesięcznej lokaty strukturyzowanej Platinum potrwają od 24 marca do 8 kwietnia 2009 r. Formuła naliczania i wypłacania odsetek od lokaty umieszczona jest w serwisie mBanku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste – wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki ?lokaty strukturyzowane” dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczona dla każdego Klienta – minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN, a powierzony kapitał jest gwarantowany w 100%.

Lokaty strukturyzowane to kolejne rozwiązanie mBanku, które umożliwia dywersyfikację portfela z aktywami. Lokaty strukturyzowane dają możliwość zarabiania polskim inwestorom na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej pełnej ochronie kapitału.

Inwestując na rynku kapitałowym za pośrednictwem lokat strukturyzowanych mBanku, z wykorzystaniem opcji, aktywa Klientów nigdy nie spadną. Lokata strukturyzowana to alternatywa do tradycyjnych lokat. Łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej (określony czas inwestycji, ochrona powierzonego kapitału) oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku z części opcyjnej).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy