Wiadomości branżowe

mBank w ścisłej czołówce banków detalicznych

mBank - pierwszy wirtualny bank w Polsce, detaliczne ramię BRE Banku SA, zajął wysokie, czwarte miejsce w rankingu banków najbardziej przyjaznych Klientowi, sporządzonym przez dziennik “Super Express”. Jest to potwierdzenie ugruntowanej pozycji mBanku na rynku bankowości nie tylko wirtualnej. Ranking “Super Expressu” porównuje oferty 15 największych

mBank – pierwszy wirtualny bank w Polsce, detaliczne ramię BRE Banku SA, zajął wysokie, czwarte miejsce w rankingu banków najbardziej przyjaznych Klientowi, sporządzonym przez dziennik “Super Express”. Jest to potwierdzenie ugruntowanej pozycji mBanku na rynku bankowości nie tylko wirtualnej.

Ranking “Super Expressu” porównuje oferty 15 największych banków działających w Polsce. mBank znalazł się w ścisłej czołówce, pokonując znane i cieszące się popularnością banki tradycyjne. Wyniki punktacji w poszczególnych kategoriach jednoznacznie pokazały, że mBank oferuje najkorzystniejsze oprocentowanie oraz jednocześnie najniższe opłaty manipulacyjne.

Potwierdzeniem rankingu jest dynamiczna alokacja środków finansowych. Od początku br. jedna czwarta przyrostu depozytów gospodarstw domowych w całym sektorze bankowym w Polsce przypadła mBankowi. To dowód zaufania Klientów do modelu biznesowego mBanku:

“Rynek staje się przejrzysty

– mówi Sławomir Lachowski, Wiceprezes BRE Banku SA, odpowiedzialny za mBank – oferty o najlepszej stopie zwrotu są widoczne i coraz łatwiej dostępne. W tym zakresie istotne znaczenie ma Internet, który zapewnia pełny dostęp do informacji i możliwość szybkiego porównania alternatywnych możliwości oszczędzania. Decyzje inwestycyjne gospodarstw domowych są podejmowane w coraz większym zakresie na podstawie racjonalnych przesłanek i pełnego dostępu do informacji, co pozwala maksymalizować korzyści. Wygranymi w tej walce będą niewątpliwie takie instytucje jak mBank, które potrafią zaproponować Klientom najlepsze ceny i najlepszą jakość obsługi.”

mBank został także nominowany w konkursach zorganizowanych przez prasę komputerową:

Dwutygodnik “Komputer Świat” ogłosił plebiscyt na najlepsze produkty i usługi z branży komputerowej, telekomunikacyjnej i audio/wideo/foto. mBank otrzymał nominację w kategorii “Internet” za serwis “mBank jest kobietą” (www.kobieta.mBank.com.pl) – pierwszy w Polsce serwis bankowy dla kobiet.

Natomiast tygodnik “Computerworld” opublikował listę finalistów prestiżowego konkursu “Lider Informatyki 2002”. mBank otrzymał nominację w kategorii Finanse i Bankowość

Aktualnie średni dzienny przyrost rachunków w mBanku w sierpniu br. wyniósł ponad 1070. Obecnie 280 tys. Klientów mBanku otworzyło ponad 343 tys. rachunków, na których zostało zdeponowane ponad 1,6 mld zł.

 

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy