Bankowość

Mecenas Roku 2011

Bank Pekao Mecenasem Roku 2011

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Bank Pekao nagrodą Mecenasa Roku 2011. Wyróżnienie to przyznawane jest za wspieranie przedsięwzięć kulturalnych tylko jednej instytucji w każdym roku. Potwierdzeniem zaangażowania Pekao w promocję kultury jest sponsorowanie gali z okazji prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Odbędzie się ona 1 lipca 2011 roku wraz z premierą opery ?Król Roger? w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego raz w roku przyznaje nagrodę Mecenasa Roku instytucji, która angażuje się we wspieranie kultury na szczeblu ogólnopolskim i lokalnym. W tym roku Minister uhonorował Bank Pekao.

Bank Pekao od lat regularnie angażuje się finansowo i organizacyjnie w inicjatywy o charakterze społecznym i kulturalnym w ramach realizacji polityki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W 2010 roku wśród imprez, które otrzymały wsparcie Pekao, znalazły się m. in. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantas, XX Festiwal Mozartowski, XIV Festiwal Szekspirowski. Pekao współpracował też z instytucjami kulturalnymi, takimi jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz wieloma innymi na szczeblu lokalnym. Od trzech lat jest też oficjalnym sponsorem prestiżowego plebiscytu Paszporty POLITYKI, przyznawanym młodym, szczególnie wyróżniającym się twórcom.

– Banki, jako instytucje zaufania publicznego, powinny aktywnie angażować się w rozwój społeczności ? także poprzez wspieranie inicjatyw kulturalnych. Cieszę się, że Pekao może wspierać tak wiele wspaniałych wydarzeń. Przyznane wyróżnienie Mecensa Roku 2011 świadczy o tym, że rola, jaką chcemy pełnić w promowaniu kultury wysokiej w Polsce, jest doceniana przez naszych partnerów zewnętrznych ? powiedział Robert Moreń, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej.

Bank Pekao jest też wyłącznym sponsorem koncertu inaugurującego objęcie przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej. Zaplanowana na 1 lipca 2011 r. premiera najbardziej znanej na świecie polskiej opery Karola Szymanowskiego ?Król Roger? odbędzie się w Warszawie w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. W uroczystej gali wezmą udział przedstawiciele władz Polski ? Prezydent RP, Premier RP, goście zagraniczni oraz liczne osobistości życia publicznego. Koncert będzie też transmitowany na żywo przez Telewizję Polską. Jest on najważniejszym wydarzeniem kultury wysokiej, inaugurującym polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

Reżyserii ?Króla Rogera? podjął się David Pountney ? wybitny brytyjski reżyser operowy, który za zasługi w dziedzinie sztuki otrzymał tytuły Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego oraz Kawalera Orderu Sztuki i Literatury. Koncert jest projektem współorganizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie.

Bank Pekao SA w 2010 roku otrzymał tytuł “Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r.” tygodnika “Newsweek” i AT Kearney Czterokrotnie zdobył tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2005, 2008, 2009 oraz 2010 przyznawany przez magazyn ?Euromoney?, tytuł Najlepszego Polskiego Banku w roku 2006, 2009 oraz 2010 magazynu ?Global Finance?, a także trzykrotnie był uznawany za Najlepszy Bank w Polsce w roku 2009, 2008 i 2004 przez magazyn ?The Banker? .

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która jest silnie zakorzeniona w 22 europejskich krajach, prowadzi prawie 9600 placówek oraz zatrudnia ponad 160 tys. osób, według stanu na koniec grudnia 2010 roku.

Similar Posts