Wiadomości branżowe

MIPIM 2015: BNP Paribas Real Estate prezentuje najnowszą edycję raportu ?Rynek powierzchni biurowych w Europie?

Jak co roku, podczas targów MIPIM, największego wydarzenia w branży nieruchomości, BNP Paribas Real Estate opublikował raport pt. ?Rynek powierzchni biurowych w Europie?, przedstawiający kluczowe trendy na rynku biurowym i inwestycyjnym w 39* miastach.

Dział Analiz Rynkowych BNP Paribas Real Estate po zbadaniu sytuacji ekonomicznej oraz analizie wskaźników charakteryzujących rynek nieruchomości w miastach uwzględnionych w badaniu, zaprezentował ogólny zarys najważniejszych wydarzeń i zmian w 2014 roku.

?Poprawa sytuacji gospodarczej oraz lepsze wyniki na rynku pracy pozytywnie wpłynęły na rynek powierzchni biurowych w Europie. Całkowity popyt w 2014 roku wyniósł 11.7  milionów m?, wzrastając o 10% w ciągu 12 miesięcy. Inwestycje w nieruchomości komercyjne na badanych rynkach osiągnęły poziom 108 miliardów euro, z których 74 miliardy euro zostały przeznaczone na inwestycje w powierzchnie biurowe. Odnotowano 16 % wzrost (ok 20% w przypadku powierzchni biurowych) w porównaniu z rokiem 2013, który również był dobrym okresem. Osiągnięte wyniki są najlepszymi od 2007 roku. Rok 2014 to okres odnowy rynku, który po ciężkim uderzeniu wychodzi z kryzysu gospodarczego. Najlepszymi dowodami na ożywienie koniunktury są Dublin i Madryt, które uzyskały wzrost rzędu +122% i +278% porównując 2013 i 2014 rok. Sytuacja w Londynie Centralnym zmieniła się w porównaniu z rokiem poprzednim, a wolumen inwestycji był najwyższy w całej Europie i wyniósł blisko 30 miliardów euro. Następny w kolejności Paryż uzyskał wynik 16.8 miliardów euro. Raport ?Rynek powierzchni biurowych w Europie? daje ogólny pogląd na obecną sytuację nie tylko inwestorom, ale i czytelnikom. Pozwala też zrozumieć różnice między kluczowymi rynkami powierzchni biurowych w Europie, a to może okazac się pomocne przy podejmowaniu decyzji związanych z rynkiem nieruchomości.? ? mówi Christophe Pineau, Dyrektor Działu Analiz Rynkowych w BNP Paribas Real Estate.

Drukowana wersja raportu jest dostępna na MIPIM na stoisku BNP Paribas Real Estate od 10 do 13 marca (Palais des festivals de Cannes ?Stoisko R7/E73 / Hall Riviera 7).

* Amsterdam, Ateny, Barcelona, Belgrad, Berlin, Birmingham, Bratysława, Bruksela, Bukareszt, Budapeszt, Dublin, Frankfurt, Genewa, Hamburg, Helsinki, Istambuł, Lille, Lizbona, Centralny Londyn, Luksemburg, Lion, Madryt, Manchester, Marsylia, Milan, Moskwa, Monachium, Oslo, Centralny Paryż, Praga, Ryga, Rzym, Saint Petersburg, Sztokholm, Tallin, Wiedeń, Wilno, Warszawa i Zurich.


dostarczył infoWire.pl

Źródło BNP Paribas Real Estate. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy