Wiadomości branżowe

Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego w czołówce światowego rankingu Bloomberga

Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego, zajęła 12 miejsce na świecie w rankingu „Bloomberga”. Równocześnie Monika Kurtek uplasowała się na 3. miejscu w Polsce. –

Teaser

Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego, zajęła 12 miejsce na świecie w rankingu ?Bloomberga?. Równocześnie Monika Kurtek uplasowała się na 3. miejscu w Polsce.

? Ranking powstaje na podstawie prognoz. Raz w miesiącu przesyłamy je do agencji Bloomberg. Bardzo cieszy mnie moja pozycja. Ranking ten odzwierciedla  bardzo wysokie zdolności analityczne i umiejętności prognozowania ekonomistów na całym świecie, a znalezienie się w jego czołówce jest niewątpliwie dla każdego wyróżnionego powodem do dumy i radości. Jednocześnie mobilizuje do dalszej pracy i jeszcze wyższych osiągnięć w przyszłości ? mówi Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego.

Ranking ?Bloomberga? tworzony jest w oparciu o  kluczowe wskaźniki  makroekonomiczne w 11 krajach oraz strefie euro. W zestawieniu sklasyfikowano niemal 400 ekonomistów z całego świata, w tym 71 z USA. Ekonomiści przedstawiali swoje przewidywania w 13 lub 9 kategoriach (dotyczących m.in.  bezrobocia, PKB, sprzedaży,  inflacji) przez okres 24 miesięcy.   Monika Kurtek zdobyła 61,20 punktów. Co ciekawe wynik ten dawałby zwycięstwo wśród ekonomistów np. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Japonii.

Nie jest to pierwsze wróżenie dla Głównej Ekonomistki Banku Pocztowego. W  rankingu ?Pulsu Biznesu? dotyczącym prognoz kursów walut w perspektywie 12 miesięcy Monika Kurtek od dłuższego czasu plasuje się w pierwszej piątce (w lipcu br. zajęła drugie miejsce). W zestawieniu ?Parkietu? dotyczącym prognoz wskaźników rynkowych po trzech kwartałach br. Monika Kurtek zajmuje 1 miejsce, zaś w zestawieniu dotyczącym prognoz makroekonomicznych 5 miejsce. 

Od września br. w związku z kilkumiesięczną nieobecnością Monikę Kurtek zastępuje w Banku Pocztowym Piotr Łysienia, Starszy Ekonomista (tel. +48 22 328 75 61, e-mail: p.lysienia@pocztowy.pl).

Monika Kurtek z bankowością związana jest od 6 lat. Zanim trafiła do Banku Pocztowego pracowała jako Starszy Ekonomista w Banku BPH. W latach 2000-2005 związana była z Ministerstwem Finansów, gdzie pracowała w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki.

Źródło Bank Pocztowy SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy