Wiadomości branżowe

MultiBank – jeszcze przed wakacjami przejście na euro w roliczeniach kartowych

MultiBank – detaliczna część BRE Banku SA – planuje w połowie czerwca br przejście w rozliczeniach kartowych z dolarów na euro. Po wprowadzeniu nowego sposobu rozliczania wszystkie transakcje dokonane za pośrednictwem kart kredytowych i nowych kart debetowych Visa przeliczone zostaną bezpośrednio z euro na złotówki, bez pośredniego przeliczania na dolary. Rozliczanie w euro będzie szczególnie korzystne dla osób, które wybierają się na wakacje do Włoch, Francji, Hiszpanii, Grecji i innych krajów strefy euro.

MultiBank oferuje szeroka gamę kart kredytowych i debetowych dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb Klientów.

Karty kredytowe MultiBanku Visa Credit, Visa Gold Credit, Visa Platinum Credit pozwalają korzystać z jednego z najdłuższych na polskim rynku, 53-dniowego nieoprocentowanego kredytu. Można nimi płacić w ponad 24 milionach punktów handlowo-usługowych, w 200 krajach. Na życzenie Klienta bez żadnych dodatkowych opłat MultiBank wydaje karty ze zdjęciem, a także umożliwia samodzielną zmianę kodu PIN. Wszystkie karty kredytowe objęte są bezpłatnym „Pakietem Bezpieczna Visa Credit” zapewniającym pełne bezpieczeństwo transakcji wykonanych nawet na 72 godziny przed zastrzeżeniem karty. Tak jak w przypadku innych produktów MultiBanku, można zarządzać kartami kredytowymi z dowolnego miejsca na świecie, w myśl zasady 365/7/24. Umożliwia to Serwis Internetowy, usługa SMS i WAP, a także specjalnie uruchomiony Teleserwis Moja Visa.

Karty VISA CREDIT

– przeznaczone są dla Klientów o dochodach miesięcznych powyżej 1400zł netto. Umożliwiają uzyskanie limitu kredytowego w przedziale od 1000zł do 10000zł. Opłata za kartę kredytową to 70zł, a oprocentowanie zadłużenia po okresie 53-dniowego bezpłatnego kredytu wynosi 27,0% w skali roku.

Karty VISA GOLD CREDIT

– przeznaczone są dla Klientów o dochodach miesięcznych powyżej 5000zł netto. Umożliwiają uzyskanie limitu kredytowego w przedziale od 10000zł do 50000zł. Opłata roczna za kartę kredytową to 250zł, a oprocentowanie zadłużenia po okresie 53-dniowego bezpłatnego kredytu wynosi 25,0% w skali roku.

Karty VISA PLATINUM CREDIT

– przeznaczone są dla wybranej grupy Klientów o szczególnym znaczeniu dla MultiBanku. Umożliwiają uzyskanie limitu kredytowego aż do 100000zł. Opłata roczna za kartę kredytową i ewentualne karty dodatkowe to 500zł, a oprocentowanie zadłużenia po okresie 53-dniowego bezpłatnego kredytu wynosi 23,0% w skali roku.

Karty płatnicze MultiBanku – Visa Electron i Visa Classic dają pełny i nieograniczony dostęp do środków zgromadzonych na MultiKoncie z każdego miejsca na świecie. Visa Electron i Visa Classic umożliwiają bezpłatne wypłaty z ponad 400 bankomatach własnych i bankomatów Sieci Euronet. Za wypłaty ze wszystkich bankomatów obcych Klienci płacą na terenie kraju 4-5 zł bez dodatkowych prowizji, a za granicą – 10 zł. Karty płatnicze pozwalają także na bezprowizyjne dokonywanie płatności w ponad 24 milionach punktów handlowo-usługowych, w 200 krajach. Limit transakcji bezgotówkowych wyznacza ilość środków dostępnych na MultiKoncie, czyli suma wkładu własnego i dopuszczalnego salda debetowego bądź wysokości przyznanego kredytu.

Na życzenie Klienta karty mogą zostać ubezpieczone w ramach Pakietu Bezpieczna Karta.

Karta VISA ELECTRON – przeznaczona jest dla wszystkich posiadaczy rachunków w MultiBanku. Karta debetowa daje możliwość dokonywania 3 wypłat dziennie na łączną sumę od 200 zł do 3 000 zł zależnie od rodzaju MultiKonta. MultiBank nie pobiera opłaty za wydanie karty, miesięczna opłata za użytkowanie karty wynosi od 0 do 3 zł.

Karta VISA CLASSIC – wydawana jest każdemu posiadaczowi MultiKonta, który złożył pozytywnie rozpatrzony wniosek. Karty dodatkowe wydawane są pełnomocnikom, którzy ukończyli 13 lat.

Karta umożliwia dokonywanie wypłat z bankomatu i płatności w punktach handlowo – usługowych oraz płacenie w sklepach internetowych, za telezakupy i zamówienia z katalogów domów wysyłkowych. MultiBank pobiera roczną opłatę za wydanie karty, która w zależności od rodzaju MultiKonta wynosi od 25 zł do 35 zł. Od rodzaju posiadanego rachunku uzależniona jest także łączna dzienna suma wypłat gotówki. Maksymalnie 3 razy dziennie Klienci MultiBanku mogą wypłacić od 2 000 zł do 5 000 zł.

W przypadku zgubienia karty za granicą MultiBank na życzenie dostarczy kartę zastępcza w ciągu 3 dni roboczych.

Od 30.04.2003 rozpoczął wydawanie nowych kart Visa Electron do MultiKont jestem, ja i my. Karty debetowe zostały wzbogacone o nowe usługi: możliwość samodzielnego zdefiniowania oraz zmianę PIN-u, ustalanie indywidualnych limitów transakcyjnych dla wypłat gotówki w bankomatach i dla transakcji bezgotówkowych oraz blokowanie wybranych rodzajów transakcji.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy