Wiadomości branżowe

MultiBank – nowy serwis internetowy Planów Finansowych

MultiBank - detaliczna część BRE Banku SA - uruchomił nowy serwis internetowy Planów Finansowych. Nowe strony opisujące kredyty mieszkaniowe MultiBanku zostały przygotowane w oparciu o analizę ruchu, zachowania użytkowników w poprzednim serwisie oraz opinie klientów. Nowy serwis internetowy podzielony jest na 3 części. Pierwsza opisuje, czym są Plany Finansowe - MultiPlany oraz WWJ. W drugiej

MultiBank – detaliczna część BRE Banku SA – uruchomił nowy serwis internetowy Planów Finansowych. Nowe strony opisujące kredyty mieszkaniowe MultiBanku zostały przygotowane w oparciu o analizę ruchu, zachowania użytkowników w poprzednim serwisie oraz opinie klientów. Nowy serwis internetowy podzielony jest na 3 części. Pierwsza opisuje, czym są Plany Finansowe – MultiPlany oraz WWJ. W drugiej części zaprezentowano, na jakiej zasadzie działają kredyty hipoteczne MultiBanku oraz zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania. Z pomocą animacji w prosty sposobów zobrazowane zostały korzyści wynikające z mechanizmu bilansowania (offset) kredytów z oszczędnościami. Pokazano również, jakie korzyści finansowe uzyskuje klient korzystając w MultiBanku z połączonej oferty kredytów mieszkaniowych, samochodowych, odnawialnych, rachunku osobistego, lokat i kart płatniczych. Trzecia część serwisu jest praktycznym przewodnikiem opisującym krok po kroku co trzeba zrobić, aby skorzystać z Planów Finansowych. W tym dziale znajduje się również lista dokumentów, które klient ubiegający się o kredyt hipoteczny musi dostarczyć do banku, aby złożyć wniosek i uzyskać kredyt. Lista dokumentów jest generowana w zależności od celu i rodzaju kredytu. Dla wygody klientów można ją również wydrukować.

Nowy serwis internetowy Planów Finansowych wyposażony został też w rozbudowany i zintegrowany kalkulator kredytowy. Dzięki połączeniu różnych kalkulatorów w jeden, klient wprowadza dane tylko raz i może dokonywać jednocześnie wielu symulacji. Z jego pomocą można obliczyć szacunkową zdolność kredytową, harmonogram spłat z uwzględnieniem korzyści płynących z mechanizmu bilansowania, a także oszczędności wynikające z konsolidacji różnych produktów bankowych w MultiBanku. Ciekawą opcja w kalkulatorze, jest możliwość obliczenia, który z wariantów kredytowania, walutowy, czy złotówkowy jest korzystniejszy dla klienta. Aby dostarczyć wszystkie niezbędne informacje potrzebne do wybrania waluty, zamieszczono też wykresy obrazujące ryzyko kursowe.

 

Plany Finansowe – to kombinacja rachunku bieżącego, depozytowego, oszczędnościowego, kredytów i kart płatniczych. Produkty hipoteczne MultiBanku skierowane są do wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania, domu, samochodu lub innych dóbr. Osobom posiadającym już zaciągnięte kredyty w różnych instytucjach Plany Finansowe pozwolą zintegrować zadłużenie w jednym banku. Takie rozwiązanie zaoszczędzi czas potrzebny do obsługi kredytów, a także zredukuje liczne opłaty i prowizje.

Jedną z najistotniejszych cech Planów Finansowych jest sposób naliczania odsetek. Zastosowanie mechanizmu bilansowania powoduje, że MultiBank odejmuje od kwoty kredytu, wartość zgromadzonych przez klienta depozytów i dopiero od tej różnicy liczy odsetki kredytowe. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na znaczną redukcje kosztów obsługi kredytu i jego wcześniejsze spłacenie niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Klienci MultiBanku w ramach jednego z Planów Finansowych mogą również sami decydować o harmonogramie i wysokości spłat kredytu. Każda wpłata automatycznie zmniejsza zadłużenie wobec banku, pozwalając jednocześnie dysponować zgromadzonymi środkami do wysokości przyznanego limitu.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy