Wiadomości branżowe

MultiBank – tańsze wypłaty z bankomatów

MultiBank

– detaliczna cześć BRE Banku SA znosi od 20 marca br. prowizje od wypłat gotówki z bankomatów obcych i wprowadza stała opłatę, niezależną od wypłacanej kwoty.

Dotychczasowa prowizja w wysokości 3% – minimum 4 zł, którą MultiBank pobierał od wypłat z bankomatów krajowych zostanie zastąpiona stałą opłatą, wynoszącą 5 zł, niezależnie od tego, jaką kwotę podejmuje posiadacz karty. W przypadku wypłat dokonywanych z bankomatów za granicą, opłata ta wynosić będzie 10 zł. Nowe opłaty dotyczą wszystkich kart debetowych Visa Electron i Visa Classic wydawanych do MultiKonta ja, MultiKonta my oraz MultiKonta Aquarius, a także do rachunku WWJ.

Do tej pory, za wypłacenie z bankomatu np. 400 zł posiadacz karty płacił 12 zł, a przy 1000 zł MultiBank pobierał prowizję w wysokości 30 zł. Obecnie opłata ta będzie stała i niezależnie od kwoty podejmowanej gotówki posiadacz karty zapłaci tylko 5 zł.

Dla kart studenckich i młodzieżowych nowa, stała opłata wyniesie 4 zł za wypłatę w bankomacie krajowym i 10 zł za wypłatę w bankomacie za granicą.

Zmiana opłat w sposób znaczący obniża koszty wypłat gotówki i likwiduje niewygodną zależność wysokości płaconej przez Klienta prowizji od wartości wypłacanych kwot. Dodatkowo, dzięki wprowadzonym zmianom, użytkownicy kart płatniczych nie będą musieli każdorazowo wyliczać wysokości prowizji, co ułatwi i uprości przebieg transakcji.

Posiadacze wszystkich kart debetowych Visa Electron i Visa Classic mogą też podejmować gotówkę bez prowizji w bankomatach zlokalizowanych w Centrach Usług Finansowych MultiBanku oraz w ponad 400 bankomatach Sieci Euronet w całej Polsce.

MultiBank, oprócz kart debetowych, proponuje także karty kredytowe Visa Credit, Visa Gold Credit i Visa Platinum Credit, szczególnie polecane Klientom, którzy chętniej płacą kartą niż wypłacają gotówkę w bankomacie.

Klient, który posługuje się kartą kredytową Visa Credit może stale korzystać z nieoprocentowanego kredytu. MultiBank płaci za zakupy dokonane przez posiadacza karty Visa Credit i co miesiąc wysyła do posiadacza karty wyciąg z rozliczonymi transakcjami, z prośbą o spłatę zadłużenia w ciągu 23 dni. Klient, który spłaci zadłużenie w całości, nie zapłaci żadnych odsetek od kredytu. W ten sposób, dokonując zakupu w pierwszym dniu miesiąca, posiadacz karty Visa Credit może korzystać z nieoprocentowanego kredytu nawet przez 53 dni.

MultiBank oferuje kartę Visa Credit Klientom o dochodach miesięcznych powyżej 1.700 zł netto. W zależności od wysokości dochodów oraz wydatków miesięcznych przyszły posiadacz karty może liczyć na limit kredytowy do 10.000 zł przy karcie Visa Credit, do 50.000zł przy karcie Visa Gold Credit, a przy karcie Visa Platinum Credit nawet do 100.000 zł. Do uzyskania karty kredytowej nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w MultiBanku.

Każdy posiadacz karty kredytowej MultiBanku otrzymuje też bezpłatny pakiet ubezpieczeń chroniący go przed stratami w przypadku utraty karty czy rabunku gotówki. Może też otrzymać kartę ze zdjęciem bez żadnych dodatkowych opłat.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #klientom   #MultiBanku   #produkty