Wiadomości branżowe

netPR.pl wchodzi na giełdę

Otwarta polityka informacyjna i łatwy dostęp do informacji decydują często o zaufaniu inwestorów do firmy. W odpowiedzi na oczekiwane zwiększenie zainteresowania spółek giełdowych usprawnieniem komunikacji z inwestorami indywidualnymi, netPR.pl wprowadza na rynek internetowy system wspomagający relacje inwestorskie firmy.

Najważniejszym atutem oferty jest możliwość szybkiego i kompleksowego wdrożenia sekcji relacji inwestorskich, spełniających wymagania GPW, w witrynach firmowych. Serwisy inwestorskie netPR.pl są zintegrowane z systemami informacji giełdowej ESPI oraz systemami notowań giełdowych. Takie rozwiązanie zapewnia informacje o aktualnych notowaniach akcji, wolumenie obrotów, a także umożliwia ich odnoszenie do indeksów giełdowych. Dzięki integracji z ESPI raporty bieżące i raporty okresowe spółki pojawiają się na stronie relacji inwestorskich automatycznie, w kilkanaście minut po ich upublicznieniu poprzez ESPI.

Firmy notowane na GPW mają obowiązek przekazywania opinii publicznej informacji o swojej działalności. Oczekujemy jednak, że komunikacja z inwestorami indywidualnymi coraz częściej będzie traktowana nie w kategoriach wymogów GPW, lecz w kategoriach szans – mówi Marek Woźniak, prezes netPR.pl. – Wykorzystanie w relacjach inwestorskich Internetu poprzez efektywny serwis relacji inwestorskich to pierwszy krok, aby uczynić spółkę interesującą dla tej grupy.

Nowa propozycja netPR.pl dla spółek giełdowych wykorzystuje doświadczenie netPR.pl w tworzeniu oprogramowania w modelu SaaS (software as a service), w oparciu o który firma od kilku lat rozwija i oferuje internetowe systemy prasowe. Zaletą wykorzystywanego modelu SaaS (Software as a service) jest dostarczenie aplikacji wraz z niezbędnym zapleczem serwerowym, infrastrukturą łączy, bieżącą obsługą serwisową oraz wsparciem w zakresie obsługi aplikacji. Wdrożenie systemu jest możliwe w terminie nawet siedmiu dni, niezbędnych do przygotowania warstwy prezentacyjnej serwisu, zgodnej z wyglądem witryny internetowej firmy.

Wykorzystanie rozwiązań netPR.pl, budowanych w oparciu o SaaS, to również stały dostęp do najnowszych technologii informatycznych, wysoki poziom bezpieczeństwa oferowanych rozwiązań i stałe podążanie za trendami w komunikacji – możliwość łatwego i praktycznie bezinwestycyjnego dołączania nowych funkcjonalności i usług komunikacyjnych.

Już dzisiaj serwis relacji inwestorskich może opcjonalnie zostać wyposażony w funkcjonalność udostępniania informacji multimedialnych audio i wideo, a także system prasowy z modułem dystrybucji informacji poprzez agregatory informacji i serwisy PAP.

W pierwszym kwartale 2009 roku planowane jest uruchomienie zestawu narzędzi do aktywnej komunikacji – systemu powiadomień dla inwestorów za pośrednictwem e-mail i SMS. Również w 2009 roku na platformie systemu relacji inwestorskich planowane jest uruchomienie systemu wideo konferencji.

Serwisy relacji inwestorskich netPR.pl wdrożono już w firmach ERGIS-EUROFILMS SA – http://ir.ergis-eurofilms.eu oraz RainbowTours SA – http://ir.rainbowtours.pl. Oba serwisy zgodnie z zaleceniem GPW od 1 stycznia 2009 zyskają angielską wersję językową.

Pełne materiały wideo do informacji znajdują się w galerii multimediówhttp://dlaprasy.netpr.pl/PressOffice/PressKit.14.po?category_id=1844.

***

netPR.pl dostarcza narzędzia i usługi internetowe wspomagające komunikację. Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, serwisów relacji inwestorskich i technologii wideo w Internecie. Z rozwiązań netPR.pl korzystają m.in.: Grupa BRE, Grupa Generali, Bank Pekao SA, ING Bank, Grupa Euro RSCG, Grupa TP, Energa, Ericsson, Gazeta.pl, Wirtualna Polska oraz kilkadziesiąt innych firm i instytucji w Polsce. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych – http://media.netpr.pl (wire service) oraz technologii monitoringu mediów online.

 


Źródło netPR.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #pl   #Produkt Roku   #zosta