Wiadomości branżowe

NetSprint.pl/news – pierwsza polska wyszukiwarka aktualności

Pierwsza polska wyszukiwarka aktualności została udostępniona przez NetSprint.pl. Internauci mogą w niej wyszukiwać bieżące informacje z kraju i ze świata podzielone na pięć głównych dziedzin: aktualne wydarzenia, biznes, nauka i technika, sport i rozrywka.

Spółka NetSprint.pl dynamicznie rozwija funkcjonalności swojej wyszukiwarki ? po wprowadzeniu nowego algorytmu wyszukiwania Traffic Index, zwiększeniu liczby przeszukiwanych dokumentów do 67 milionów i przebudowie układu graficznego serwisu, uruchamia pierwszą polską wyszukiwarkę aktualności.

Od kilku dni użytkownicy NetSprint.pl mogą korzystać z zakładki Wiadomości. Jest to specjalny serwis, na którym Internauci mogą wyszukiwać najświeższe informacje o wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce i za granicą. Pasjonaci polityki, biznesu, nauki i techniki czy sportu otrzymali możliwość szybkiego dotarcia do bieżących wydarzeń z tych dziedzin, bez konieczności odwiedzania wielu serwisów WWW. Gwarancją aktualności informacji jest odświeżanie co 15 minut oraz publikowanie poszczególnych wiadomości tylko przez okres 30 dni.

– Nasze Wiadomości kierujemy do wszystkich Internautów zainteresowanych najświeższymi wydarzeniami, które miały miejsce w kraju i na świecie. Dzięki nowej funkcjonalności użytkownicy mogą np. porównywać sondaże prezydenckie czy na bieżąco śledzić informacje na temat budzącej zainteresowanie gwiazdy lub firmy – mówi Artur Banach prezes firmy NetSprint.pl. – Trzeba jednak pamiętać, że sekcja ta jest ciągle w fazie testów i dlatego wdrożyliśmy ją w chwili obecnej w wersji beta. Zakładkę stale udoskonalamy i poszukujemy kolejnych partnerów, którzy są zainteresowani udostępnieniem internautom swoich zasobów.

W następnych tygodniach spółka planuje wdrożenia kolejnych funkcjonalności wyszukiwarki. – Nowe udogodnienia mają na celu zapewnienie wszystkim użytkownikom możliwości intuicyjnego i szybkiego znalezienia wszelkiego rodzaju informacji w sieci Internet, zgodnie z naszym hasłem ?Najwięcej dobrych stron? – kontynuuje Artur Banach.

Przypomnijmy, że Internauci korzystający z wyszukiwarki NetSprint.pl mieli dotychczas możliwość przeszukiwania ponad 67 milionów zaindeksowanych polskich stron www, ponad 5 milionów grafik pochodzących z indeksu wyszukiwarki, bazy ponad 80 tysięcy kompleksowo opracowanych haseł encyklopedycznych oraz słowników języka polskiego, ortograficznego i słownika wyrazów obcych PWN bazy pięciu słowników językowych dostarczanej przez serwis Ling.pl.

Zakładka Wiadomości dostępna jest na http://netsprint.pl/news.


NetSprint koncentruje się na tworzeniu precyzyjnych i wydajnych systemów wyszukiwawczych. Obecny jest na rynku polskim i litewskim. W Polsce jest dostępny na www.netsprint.pl, Wirtualnej Polsce, ponad 140 dużych serwisach internetowych oraz kilku tysiącach witryn amatorskich. Oferuje również rozwiązania do przeszukiwania zasobów korporacyjnych, m.in. NetSprint Intranet.

Wyszukiwarka NetSprint jest dwukrotnym zwycięzcą konkursu “Teraz Internet” w kategorii “Baza danych, katalogi, wyszukiwarki. Spółka zajęła również siódme miejsce w kategorii Rising Stars prestiżowego rankingu Fast 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej.

Dane kontaktowe:

Robert Sadowski
NetSprint.pl
Marketing & PR Specialist
Tel. (022) 8 444 990
Tel. 0 693 574 308

Źródło NetSprint.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #dzia   #mBanku   #zakresu