Biznes Giełda

Noobz from Poland złożył w trybie formalnym Dokument Informacyjny do GPW

Data publikacji: 2020-12-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Noobz from Poland złożył w trybie formalnym Dokument Informacyjny do GPW
Kategoria: BIZNES, Giełda

Noobz from Poland, polski producent gier wideo poczynił kolejny krok w drodze na rynek NewConnect. Do Giełdy Papierów Wartościowych w trybie formalnym wpłynął Dokument Informacyjny studia.

Noobz from Poland złożył w trybie formalnym Dokument Informacyjny do GPW BIZNES, Giełda - Noobz from Poland, polski producent gier wideo poczynił kolejny krok w drodze na rynek NewConnect. Do Giełdy Papierów Wartościowych w trybie formalnym wpłynął Dokument Informacyjny studia.

Noobz from Poland, polski producent gier wideo poczynił kolejny krok w drodze na rynek NewConnect. Do Giełdy Papierów Wartościowych w trybie formalnym wpłynął Dokument Informacyjny studia. Debiut na NewConnect planowany jest w pierwszym kwartale 2021 roku. Nadrzędnym celem Noobz from Poland jest rozwój działalności w segmencie gier strategicznych w wersji na PC, w szczególności z gatunku grand strategy. Firma ma na koncie udaną premierę autorskiego projektu Total Tank Simulator, który odnotował sukces komercyjny. Wydawcą tytułu jest 505 Games, należący do grupy Digital Bros. Po udanej współpracy z polskim studiem Digital Bros S.p.A. nabyła 5 proc. akcji Noobz from Poland.  

– Po okresie przygotowań złożyliśmy kompletny Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To bardzo ważny moment którym rozpoczynamy formalną procedurę przybliżającą nas do debiutu na NewConnect. Mamy nadzieję, że ten odbędzie się w pierwszym kwartale 2021 roku. Czekamy na decyzję Giełdy – informuje Jarosław Kotowski, prezes zarządu Noobz from Poland. – Chcemy tworzyć tytuły na miarę Paradox Interactive. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w produkcji gier strategicznych w Polsce. Widzimy w tym segmencie niszę i konsekwentnie rozwijamy ten obszar. W planach mamy kolejne ambitne tytuły, o których poinformujemy niebawem – dodaje Jarosław Kotowski.

Noobz from Poland rozwija gry strategiczne, które wzbudzają duże zainteresowanie na całym świecie i zdobywają coraz większą popularność. W celu zminimalizowania ryzyka produkcji studio już na wczesnym etapie prac nad danym tytułem prowadzi weryfikację rynkową.

Pierwszą grą z portfolio spółki z gatunku strategicznych jest Total Tank Simulator w wersji na komputery stacjonarne, która miała swoją premierę w maju br. We wrześniu ukazał się pierwszy dodatek do TTS-a. Polski producent wraz z wydawcą projektu – włoską firmą 505 Games – zapowiedzieli jego dalszy rozwój. Niebawem zostanie udostępniona pełna wersja workshopu do tego tytułu.

Efektywna współpraca obu firm stała się przyczynkiem do podpisania kolejnej umowy wydawniczej na produkcję gry osadzonej w uniwersum Total Tank Simulator. Ponadto grupa Digital Bros, do której należy 505 Games, nabyła 5 proc. akcji Noobz from Poland.

We wrześniu br. Noobz from Poland utworzyło spółkę zależną Rookiez from Warsaw. Strategia studia opiera się na produkcji gier multiplatformowych na konsole oraz PC w krótszych cyklach produkcyjnych. Zgodnie z założeniem Rookiez planuje kilka premier swoich tytułów rocznie.

– Jesteśmy pierwszą polską inwestycją dla Digital Bros. Cieszymy się, że w realizacji naszych planów wspiera nas tak doświadczony producent i wydawca gier na świecie. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie jakie posiadamy przyczynią się do efektywnej realizacji naszej strategii – mówi Jarosław Kotowski. – Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie gier z gatunku strategicznych oraz ich cyfrowa dystrybucja poprzez kanały takie jak Steam. Będziemy realizować projekty dedykowane dojrzałym i wymagającym graczom. W planach mamy kilka takich tytułów. Jednocześnie nie zamierzamy rezygnować z multiplatformowych produkcji, co realizujemy w ramach Rookiez – podsumowuje.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Noobz from Poland złożył w trybie formalnym Dokument Informacyjny do GPW BIZNES, Giełda - Noobz from Poland, polski producent gier wideo poczynił kolejny krok w drodze na rynek NewConnect. Do Giełdy Papierów Wartościowych w trybie formalnym wpłynął Dokument Informacyjny studia.
Hashtagi: #BIZNES #Giełda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy