Inwestycje

Nowy prezes Zarządu ING Car Lease

Leszek Pomorski Prezesem Zarządu ING Car Lease
19/02/2010

Leszek Pomorski, dotychczasowy Wiceprezes Zarządu ING Car Lease, z dniem 15 lutego, został nominowany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki.

Pomorski związany jest z ING Car Lease od wielu lat. W 2003 roku został Członkiem Zarządu spółki, odpowiedzialnym za obszar sprzedaży i marketingu. Od marcu 2008 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu. Efektem jego aktywności zawodowej jest obecny stan floty ING Car Lease ? obecnie firma zarządza ponad 8000 pojazdów. Nominacja na stanowisko Prezesa Zarządu to dla mnie duże wyróżnienie oraz oznaka zaufania, jakim darzą mnie władze ING Lease Holding ? mówi Pomorski. Nowe stanowisko nie zwalnia mnie z odpowiedzialności za sprzedaż firmy. Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko by flota ING Car Lease rozwijała się nadal dynamicznie.

Leszek Pomorski związany jest z rynkiem wynajmu i leasingu pojazdów od wielu lat. W 1997 był jednym z założycieli Hertz Lease w Polsce – jednej z pierwszych firm zajmujących się wynajmem długoterminowym. Kolejnym jego sukcesem zawodowym było założenie w 2000 roku firmy Prime Car Management, zakupionej następnie przez General Motors Corporation.

Długoletnie doświadczenie na rynku leasingu i pojazdów zaowocowało nominacją na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Funkcję tę pełni on od marca 2008.

Prywatnie Leszek Pomorski jest żonaty, ma jedną, dorosłą córkę. Interesuje się muzyką jazzową, bluesem, sportami motorowodnymi, oraz wyścigami Formuły1.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy