Inwestycje Wiadomości branżowe

Ogromne zyski ukryte w ziemi

Jak wynika z najnowszego raportu Wealth Solutions, przygotowanego wspólnie z Centrum Amron, na rynku nieruchomości można nadal nieźle zarobić. Wprawdzie okres wielkich wzrostów cen mamy tu już za sobą, ale ogromne zyski ciągle czekają na tych, którzy inwestują w ziemię rolną w pobliżu dużych miast.

Ceny ziemi budowlanej w powiatach okalających duże miasta jest bardzo wysoka, natomiast na tym samym terenie ziemia rolna potrafi być od kilku do kilkudziesięciu razy tańsza. Przykładem może być podwarszawski Powiat Grodziski, gdzie za metr ziemi rolnej zapłacimy średnio 21 zł, a budowlanej już 178 zł. Ta dysproporcja to szansa dla inwestorów, którzy mogą wykorzystać trend przenoszenia się mieszkańców dużych miast na tereny podmiejskie.

Jak tego dokonać? – Najskuteczniejszą strategię można opisać w słowach: kup tani hektar, sprzedaj drogi metr. Polega ona na nabywaniu dużych areałów ziemi rolnej, przekształcaniu ich, podziale na małe działki budowlane oraz uzbrojeniu. – mówi Hubert Telecki z Wealth Solutions – Inwestycje Ziemskie. Proces ten zajmuje ok. 4 lata, a zyski w ten sposób osiągane mogą być naprawdę wysokie. – Roczna stopa zwrotu po odliczeniu kosztów całego procesu to kilkadziesiąt procent. – dodaje Hubert Telecki.

Więcej: Raport Rynek ziemi w Polsce

Similar Posts