Wiadomości branżowe

Oszczędzaj na kredycie

mBank oferuje specjalne warunki kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości oraz cele budowlane. Jednocześnie Klienci, którzy skorzystają z mechanizmu bilansującego w ramach mPLANU mogą zmniejszyć odsetki od kredytu lub skrócić czas jego spłaty.

W ramach promocji trwającej do końca grudnia br, osoby składające wnioski o kredyt z przeznaczeniem na budowę domu lub zakup mieszkania  otrzymają preferencyjne warunki:

mPLAN CHF

  • 2,75% ? kredyt od 150 tys. zł
  • 2,95% ? kredyt poniżej 150 tys. zł

mPLAN w PLN

  • 6,05% – kredyt od 150 tys. zł
  • 6,65% – kredyt poniżej 150 tys. zł

Dodatkowo Klienci, którzy skorzystają z mechanizmu bilansującego zaciągając kredyt złotówkowy, mogą zmniejszyć wysokość odsetek lub skrócić okres spłaty kredytu. Dzieje się tak dzięki możliwości bilansowania kwoty kredytu hipotecznego oszczędnościami – od sumy kredytu odejmowana jest suma środków na eKONCIE (lub mBIZNES koncie) i dopiero od tej kwoty naliczane są odsetki.

?Aby wyjaśnić jak działa mechanizm bilansujący weźmy jako przykład młode małżeństwo Kasię i Tomka, o średnich dochodach 6,5 tys. zł netto i oszczędnościach- 40 tys. zł. Chcą oni kupić nowe mieszkanie i potrzebują na ten cel 180 tys. zł kredytu na okres 20 lat. Jeżeli każdego miesiąca będą odkładać na eKONCIE 1,2 tys. zł, a oprocentowanie kredytu wyniesie 6,05% p.a., to dzięki mechanizmowi bilansującemu wielkość spłacanych przez nich odsetek zmniejszy się o 75 tys. zł, lub też spłacą zaciągnięty kredyt 7 lat wcześniej. To tak jakby nasze przykładowe małżeństwo zaciągnęło kredyt złotówkowy na 180 tys. zł oprocentowany na poziomie 1,95% p.a. To znacząca oszczędność?- wyjaśnia Witold Sencio, specjalista z wydziału produktów mBanku.

Według ekspertów, osoby decydujące się na kredyt hipoteczny, spłacają go średnio w przeciągu 7 lat. Dodatkowo z danych angielskiej firmy badawczej Datamonitor wynika że 7 z 10  kredytobiorców spłaca swój kredyt wcześniej niż przewiduje okres kredytowania.

Na prostych przykładach chcemy pokazać Klientom korzyści, jakie niesie ze sobą bilansowanie. Dzięki konkurencyjnemu oprocentowaniu, możliwości wcześniejszych spłat, bez ukrytych opłat i prowizji, Klienci mogą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, lub spłacić kredyt kilka lat wcześniej ? dodaje Witold Sencio.

Dodatkowe zalety mPLANU to:

  • Brak ukrytych opłat i prowizji – np. za wcześniejszą spłatę czy przewalutowanie kredytu,
  • Kalkulator korzyści– pokazujący zasady działania mechanizmu bilansującego,
  • Środki bilansujące, obniżając wysokość odsetek kredytowych, pozostają do dyspozycji Klienta,
  • Informacje o kredycie, harmonogramie spłat, oprocentowaniu i wysokości odsetek dostępne są bez ograniczeń przez Internet i telefon, 24 godziny na dobę.

Od początku roku portfel kredytów i pożyczek hipotecznych zwiększył się o ponad 520 milionów do 950 milionów . Rośnie także średnia wartość udzielonego kredytu, która obecnie wynosi 172 tys. zł a jeszcze w 2004 wynosiła 120 tys. zł.

Kredyt hipoteczny przyznawany jest w PLN, CHF, USD i EUR, na okres nawet do 45 lat. mPLAN może być przyznany również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #mBanku   #pl   #produkty   #spos