Wiadomości branżowe

Raport Inwestycje.pl: Banki przyjmują zapisy na akcje BGŻ

Od 5 do 16 maja trwają zapisy na akcje Banku BGŻ. Lider bankowości dla sektora rolno-spożywczego w Polsce planuje debiut na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 27 maja. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w firmach inwestycyjnych, w tym w biurach maklerskich na terenie całego kraju – po cenie maksymalnej ustalonej na 90 zł za akcję.

Każdy inwestor ma możliwość złożenia tylko jednego zapisu na co najmniej 12, lecz nie więcej niż 120 akcji sprzedawanych. Po zeszłorocznych debiutach PZU, Tauronu i GPW, to kolejna duża prywatyzacja spółki Skarbu Państwa poprzez Giełdę Papierów Wartościowych. Z tej okazji biura oraz domy maklerskie polskich banków przygotowały dla swoich klientów specjalne oferty.

Zapisy w ofercie publicznej Banku BGŻ S.A. przyjmuje między innymi Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Proponuje klientom bezpłatne otwarcie rachunku inwestycyjnego i jego darmowe prowadzenie do 31 grudnia br., a także prowizję od zapisu w wysokości 0,19% (nie mniej niż 5 zł). – Umożliwiamy inwestowanie na giełdzie bezpośrednio z konta osobistego, dzięki połączeniu rachunku ROR z rachunkiem inwestycyjnym. Usługa integracji pozwala na składanie zlecenia na zakup instrumentów finansowych przy wykorzystaniu środków zgromadzonych na rachunku bankowym, bez potrzeby dokonywania przelewu na rachunek maklerski. Pozwala również na szybkie i wygodne składanie zapisów na akcje nowych emisji w ramach ofert pierwotnych – mówi Łukasz Grzesło, Dyrektor Sprzedaży w DM PKO Banku Polskiego.

Zapisy na akcje BGŻ można składać drogą internetową w systemie SuperM@kler, poprzez serwisy iPKO oraz Inteligo (dla inwestorów posiadających rachunek bankowy zintegrowany z maklerskim), telefonicznie lub osobiście w sieci 35 POK-ów lub w sieci 277 wyznaczonych oddziałów PKO Banku Polskiego.

Bezpłatny rachunek inwestycyjny proponuje klientom także Dom Maklerski Pekao. Inwestorzy indywidualni zainteresowani zakupem akcji BGŻ mogą składać zapisy w 49 punktach przyjmowania zleceń DM Pekao zlokalizowanych w placówkach Banku Pekao oraz za pośrednictwem infolinii, telefonu komórkowego i Internetu. Zapisy przyjmowane są również w ramach grupy Pekao za pośrednictwem Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A.

Jesteśmy uniwersalnym bankiem o zintegrowanej ofercie i zależy nam, aby nasi klienci mieli możliwość wykorzystania wszystkich możliwości wynikających z pełnej integracji usług maklerskich i bankowych. Inwestorzy mogą ponadto skorzystać z oferty promocyjnej Banku Pekao, obejmującej m.in. bezpłatne prowadzenia Eurokonta przez okres 12 miesięcy, pożyczkę ekspresową na dowolny cel bez prowizji, czy niższe opłaty za zakup jednostek uczestnictwa – tłumaczy Piotr Kozłowski, dyrektor Domu Maklerskiego Pekao. – Spodziewamy się sporego zainteresowania inwestorów akcjami BGŻ. Sprzyja temu lepsza koniunktura na GPW, objawiająca się wzrostami indeksów i wyższymi obrotami. Duże zainteresowanie zapewni także konstrukcja oferty, zakładająca maksymalną liczbę akcji, na jaką może zapisać się pojedynczy inwestor – przekonuje Piotr Kozłowski.

Podobną ofertę przygotował również Dom Maklerski ING. Proponuje inwestorom bezpłatne prowadzenie rachunku do końca roku oraz stałą stawkę prowizji od zapisu w wysokości 7 zł, niezależnie od sposobu jego złożenia.

Inwestor Indywidualny zainteresowany nabyciem akcji Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. musi posiadać rachunek papierów wartościowych w domu maklerskim. Ponieważ termin przyjmowania zapisów jest krótki, zachęcamy do jak najszybszego otwarcia rachunku inwestycyjnego w Domu Maklerskim ING i skorzystania z oferty promocyjnej, co pozwoli uniknąć późniejszych kolejek, spiętrzenia i załatwiania formalności na ostatnią chwilę – tłumaczy Ryszard Sikora, Dyrektor Departamentu Klientów Detalicznych Domu Maklerskiego ING.

Zapisy na akcje czerwcowego debiutanta przyjmuje również Biuro Maklerskie Alior Banku. Każda osoba, która złoży zapis na akcje BGŻ i poleci naszą ofertę minimum dwóm nowym klientom Alior Banku, uzyska całkowite zwolnienie z prowizji dla wszystkich uczestników promocji. Dodatkowo, zarówno Polecony jak i Polecający, może otrzymać dodatkową premię w wysokości 50 zł, jeżeli założy konto osobiste w Alior Banku i wykona przynajmniej jedną transakcję kartą debetową. Pozostali inwestorzy, którzy złożą zapis na akcje spółki BGŻ, a nie skorzystają z oferty specjalnej, otrzymają obniżoną stawkę prowizji – 0,29%, jednak nie mniej niż 3 zł – mówi Krzysztof Polak, Dyrektor Biura Maklerskiego Alior Banku. – Spodziewamy się dużego popytu na akcje Banku BGŻ. Szacujemy, że zainteresowanie ofertą może być zbliżone, lecz nieco mniejsze, niż podczas oferty publicznej spółki Tauron S.A.  – dodaje Krzysztof Polak.

Similar Posts