Biznes Giełda

Selvita rozpoczyna współpracę z Instytutem Farmaceutycznym w obszarze badań

Data publikacji: 2014-10-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Selvita rozpoczyna współpracę z Instytutem Farmaceutycznym w obszarze badań
Kategoria: BIZNES, Giełda

Przygotowująca się do przejścia na Rynek Główny GPW innowacyjna firma biotechnologiczna rozpoczęła współpracę z Instytutem Farmaceutycznym z Warszawy, mającą na celu świadczenie na rzecz Instytutu usług z zakresu badań produktów oftalmicznych.

Selvita rozpoczyna współpracę z Instytutem Farmaceutycznym w obszarze badań BIZNES, Giełda - Przygotowująca się do przejścia na Rynek Główny GPW innowacyjna firma biotechnologiczna rozpoczęła współpracę z Instytutem Farmaceutycznym z Warszawy, mającą na celu świadczenie na rzecz Instytutu usług z zakresu badań produktów oftalmicznych.

Celem rozpoczynającej się współpracy jest opracowanie, optymalizacja i walidacja modelu komórkowego oraz metod analitycznych służących do analizy stopnia i szybkości przenikania przez rogówkę oka ludzkiego substancji aktywnych (API) z produktów leczniczych. Powyższe badania stanowią cześć realizowanego przez Instytut Farmaceutyczny projektu pn. „Opracowanie innowacyjnych technologii leków oftalmicznych o szczególnym znaczeniu terapeutycznym i społecznym” UDA-POIG.01.03.01-14-068/08. Celem projektu jest opracowanie nowatorskich technologii syntezy i postaci farmaceutycznej pięciu leków stosowanych w okulistyce: w leczeniu alergicznego zapalenia spojówek, stanów zapalnych oka o podłożu alergicznym i pooperacyjnym, a także w terapii jaskry. Większość środków niezbędnych do realizacji projektu – 16,6 z 19,6 mln zł, Instytut Farmaceutyczny pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozpoczęcia współpracy z Instytutem Farmaceutycznym. Jestem przekonany, iż połączenie wieloletniego doświadczenia badawczego Instytutu z kompetencjami naszych naukowców będzie gwarantem sukcesu rozpoczynanego projektu – komentuje Dr Miłosz Gruca, Dyrektor Działu Badań Biologicznych i Członek Zarządu Selvity. – W skład zespołu projektowego wchodzą specjaliści posiadający wiedzę i doświadczenie w opracowaniu modeli in vitro służących badaniu stopnia i szybkości przenikania leków oftalmicznych do wnętrza oka ludzkiego. Projekt ten będzie kolejną okazją aby w pełni zaprezentować potencjał naszych naukowców – dodaje.

– Doświadczenie firmy Selvita S.A. w prowadzeniu badań nad produktami leczniczymi stosowanymi w okulistyce oraz wysoka jakość prac badawczych potwierdzona certyfikatem Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP) były decydującymi czynnikami przy wyborze partnera do realizacji projektu – informuje prof. dr hab. Andrzej Leś, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Farmaceutycznego, Kierownik Projektu. – Komplementarność kompetencji naukowców z obu instytucji powinna ułatwić opracowanie innowacyjnych rozwiązań metodycznych i technologicznych, a w konsekwencji pozwolić na zwiększenie dostępności nowoczesnych terapii dla społeczeństwa. 

O Selvicie

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych

w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

Selvita została założona w 2007 r. Obecnie zatrudnia ponad 210 pracowników, w tym 70 z tytułem doktorskim. W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi Spółka współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi H3 Biomedicine oraz Merck Serono.

Od 2011 r. Selvita jest notowana na rynku NewConnect (SLV). Od 2013 r. zaliczana jest do segmentu NewConnect Lead, znajdując się wśród 19 spółek o największym potencjale do przeniesienia notowań na rynek regulowany. W marcu 2014 r. weszła w skład indeksu NCIndex30, w którym znajduje się 30 najbardziej płynnych spółek rynku NewConnect.

Selvita planuje przenieść swoje notowania na Rynek Główny GPW w czwartym kwartale 2014 r.

Więcej informacji: www.selvita.com

O Instytucie Farmaceutycznym

Instytut Farmaceutyczny został założony w 1952 roku. Od wielu lat jest jedynym w Polsce instytutem badawczym realizującym kompleksowe projekty badawczo-rozwojowe obejmujące zarówno badania aktywnych substancji farmaceutycznych, jak i ich formulacje. Prowadzone przez Instytut badania zapewniają wysoki poziom innowacyjności gwarantujący nie tylko czystość patentową opracowanych technologii, ale także możliwość ubiegania się o udzielenie im ochrony patentowej w Polsce i na świecie. Opracowania technologiczne były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach, np. Teraz Polska, Polski Produkt Przyszłości czy Brussels Innova.

Instytut Farmaceutyczny posiada duże doświadczenie w realizacji projektów finansowanych lub współfinansowanych ze środków publicznych. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat podjął się realizacji  kilkanastu dużych projektów badawczych, których efektem ma być wprowadzenie do produkcji zarówno leków generycznych, jak i nowych. Instytut współpracuje z firmami krajowymi i zagranicznymi w zakresie prac badawczo-rozwojowych oraz jako producent substancji aktywnych (API).

Więcej informacji: www.ifarm.eu

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Selvita rozpoczyna współpracę z Instytutem Farmaceutycznym w obszarze badań BIZNES, Giełda - Przygotowująca się do przejścia na Rynek Główny GPW innowacyjna firma biotechnologiczna rozpoczęła współpracę z Instytutem Farmaceutycznym z Warszawy, mającą na celu świadczenie na rzecz Instytutu usług z zakresu badań produktów oftalmicznych.
Hashtagi: #BIZNES #Giełda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy