Wiadomości branżowe

Świąteczne sposoby na włamywaczy

Teaser

Eksperci z Ergo Hestii odnotowują w okresie Świąt Bożego Narodzenia średnio o 20 proc. więcej kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań niż w innych miesiącach roku. Dlatego radzą, jak ustrzec się przed niechcianymi “wigilijnymi gośćmi”.

1. Przed wyjazdem na święta należy dokonać przeglądu posiadanych zabezpieczeń w domu i mieszkaniu oraz wykonać od dawna odkładane remonty np. zamka w drzwiach, alarmu lub krat. W ten sposób zmniejszymy ryzyko włamania, a przy okazji nadrobimy stare zaległości.

2. Gotówkę oraz rzeczy wartościowe, takie jak biżuteria można oddać na przechowanie znajomym lub rodzinie, którzy nie wyjeżdżają na okres świąt lub schować w sejfie. Sejf może być też bardzo dobrym prezentem pod choinkę. Koniecznie należy jednak wybrać sejf przystosowany do mocowania do ścian lub podłogi.

3. Na czas nieobecności warto pozostawić włączone światło w jednym z pokoi, najlepiej jednak wykorzystać proste urządzenia włączające światło czasowo, w bardziej zaawansowanych rozwiązaniach nawet w kilku pomieszczeniach.  Takie funkcje posiadają między innymi niektóre z urządzeń alarmowych.

4. Nieoceniona przy pilnowaniu naszego dobytku może być także agencja ochrony lub znajomy sąsiad, którego warto poprosić, aby zwrócił uwagę na naszą nieruchomość i w czasie naszej nieobecności wybierał pocztę ze skrzynki. Dzięki temu nasze mienie będzie bezpieczniejsze, a my spokojnie spędzimy świąteczny czas.

5. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie domu lub mieszkania jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Najlepiej wybrać taką ofertę, która ochroni nie tylko przed włamaniem i kradzieżą, ale także naporem śniegu czy pożarem (np. Hestia 7).


Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy