Inwestycje

Szansa dla pomysłodawców, oferta dla inwestorów

Szansa dla pomysłodawców, oferta dla inwestorów 2009-06-18 14:07 Dla początkujących przedsiębiorców kredyty są zwykle niedostępne, kryzys dodatkowo ograniczył możliwość ich zaciągania. Poszukiwania natomiast kapitału na

Szansa dla pomysłodawców, oferta dla inwestorów
2009-06-18 14:07

Dla początkujących przedsiębiorców kredyty są zwykle niedostępne, kryzys dodatkowo ograniczył możliwość ich zaciągania. Poszukiwania natomiast kapitału na tzw. własną rękę rzadko się udaje. W jaki zatem sposób skutecznie finansować własną firmę? Dla wielu przedsiębiorców ?lekarstwem na całe zło” może być współpraca z Aniołem Biznesu.

investments1Anioł Biznesu to inwestor prywatny, który inwestuje w firmy o dużym potencjale wzrostu, najczęściej w fazie początkowej (start-up). Firmy dzięki zastrzykowi kapitałowemu mogą szybko rozwinąć skrzydła, dając tym samym Aniołowi wzrost wartości jego udziałów. Z czasem (przeciętnie 3-6 lat) Anioł ?wychodzi” z inwestycji, odsprzedając swoje udziały.

W Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych współpraca z Aniołami Biznesu jest znaną i uznaną formą finansowania nowych firm. To z ich pomocą rozwijały się takie przedsięwzięcia jak choćby Google czy Skype. W polskich realiach instytucja ta dopiero się rozwija.

Największą siecią Aniołów Biznesu w Polsce jest Lewiatan Business Angels (LBA) działający przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

LBA umożliwia kontakty między pomysłodawcami innowacyjnych przedsięwzięć, którzy nie posiadają dostatecznego kapitału, a Aniołami Biznesu, czyli inwestorami dysponującymi kapitałem i zainteresowanymi zaangażowaniem się w przedsięwzięcia o potencjalnie wysokiej stopie zwrotu.

Do spółki, w którą angażują się inwestorzy zrzeszeni w LBA, wnoszą na ogół kapitał w wysokości od kilkuset tysięcy złotych do kilku milionów złotych, a także wiedzę oraz kontakty w danej branży. Są to osoby dysponujące sporym również doświadczeniem, a także dobrą reputacją, co jest również bardzo istotne.

Warunkiem podjęcia rozmów z Aniołami Biznesu zrzeszonymi w LBA jest sporządzenie profesjonalnego biznesplanu. Więcej informacji znajduje się na stronie www.lba.pl

Anioły Biznesu to aktywni i otwarci ludzie, którzy nieustanie szukają przedsięwzięć, w które warto zainwestować. Zmierzając do kojarzenia i powstawania nowych innowacyjnych przedsięwzięć zorganizowaliśmy czata biznesowego IPO.pl z szefem Lewiatan Business Angels – Jackiem Błońskim.

A to już wiesz?  Digitalizacja wymusza na firmach inwestycje w IT. Bonair chce dalej rosnąć na tej fali

Czat odbędzie się w dniu 22.06.2009 roku o godzinie 12:00 na stronie www.czat.ipo.pl

Serdecznie zapraszamy!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy